Mä kävin kaupungilla ja tuli hassu tilanne eteen:Löysin jotakin sellaista minkä ehdottomasti halusin saada!Mutta kun mulla ei ollut yhtään rahaa niin oli pakko kääntyä vaimon puoleen.Kotona mä mietin monta tuntia että miten sen asian oikein esittäisi jotta vaimo suostuisi hellittämään kukkaron nyörejä.Aikani siinä sitten pyörittyäni ja luimisteltua tuli totuuden hetki käsille.Muina miehinä siinä sanoin vaimolle että josko hänellä olisi huomenna antaa mulle vähän rahaa?-Hän mulkaisi mua ja kysyi tiukasti paljonko nyt pitäisi saada...Hitto soikoon että jännitti koko tilanne mutta mä rohkaisin mieleni ja vinkaisin kimeästi:No 2 euroa!Kirjastossa oli poistomyynti ja siellä on kaksi kirjaa jotka mua kiinnostavat.Ja mä ennätin jo luvata niille maksavani ne huomenna...Mutta vaimohan nyökkäsi armollisesti sekä lupasi antaa ne rahat!!!-Kyllä mulle tuli siitä niin hyvä mieli että olisin voinut vaikka suudella.Jos olisin uskaltanut...Mulla taitaa olla mukava loppuelämä noin sopuisan ja reiluluonteisen naisihmisen kanssa!
Vaimo vain paranee vanhetessaan!
Luotain-56
6271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Seuraavalla kerralla katsot vaimoasi tiukasti silmiin ja sanot: "Se on nyt 11 euroa tiskiin tai kahden viikon selibaatti".
Takaan että saat sen 11 euroa :/
Meinaatko tosissasi että mä saisin siltä huijattua noinkin suuren rahamäärän?Jumpre...huomenna kyllä yritän ja sitten jos kupru onnistuu niin voi veljet!
ei sitten millään. Pahapäiseksi käy. Suurin syy siihen on, että en ole oikea mies vaan kiltti, hellä, huomaavainen nössö. "AKK kovempaa ei oo". Lopetin rakastamisen ja vähensin välittämistä ja nyt menee paremmin
Son sitten sullakkii Martta! ;) MOIPS!
Joopa joo, ei niitä Marioita voi loputtomiin ollakaan, kyllä martta on tarpeen, sano.
Olin sulle jo kiukkuseisesti kirjoittamassa kun perkule tänne niitä kovia pakkasia huiskit, vaan lauhduin sitten sään mukana, ko varmaan muistin luutamummon? :))
Minäkö erehyin sinne toiselle mökille ....tulille... niin meni rehevit pieleen, ethän ole möksänä?
Jokos sitä luomualohta olisi tarita, niin viuhautan syömään, ja se on vaarallinen se kynttiläkuja, minäkö se siitä erreyryin sinne ´naapurin´ Ailun tulille, piti niin hyvänä ettei ole tosikaa! :D
Herkee sinnäikin nyt sen kiiruusi kanssa ja anna olla ilimat tää etelä-suomessakin tälläisiä leudompia.
mie mittään möksötä;) Katoppa seuraavan kerran tarkemmin net kujat , MIULLA on paljon komeammat ko Ailulla (se on sen verran pihi , ei se raaski kunnolla laitta , mitä nyt tuikun sinne tänne;)! Luomu ja LOIMU lohi on valmis heti ko paikalle pääset. Laitamma yhessä , son somempi siten naatiskella!( Ei tainnu Ailu-pojalla olla kovin hyvät tarjottavat ;)( pihi , mikä pihi;).Niin , ja kyllä mie sulle sitä pienepää pakkasta nyt laitoin , piisaako , vähennänkö , vai lissäänkö? Pehmeää perjantaita , Sinulle!