Vaatiiko vvsk:n?

Vaatiiko vikiksen? ulkopistorasia, joka on erillisessä autotalli/varasto rakennuksessa sisällä hyllyssä avaamattomassa tehtaan pakkauksessa.
11429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Minkähänlaisesta pistorasiasta on kysymys, en olekaan aikaisemmin törmännyt erityisesti ulkopistorasiaan?

Äänestä
  • ulkopuolella se syvennys, johon töpseli törkätään, eli ulkopistorasia ei varmaan ole oikea termi. Toisaalta, jos ko rasian asentaisi vaikka ulos, niin eikö ulkopistorasia siloinkin ole varsin oiva termi tai ulkona olevaan rasiaan töpseliä kytkevä henkilö on myös ulkona. Mutta äläs kloppi viisastele vaan vastaa vakavaan kysymykseen.

    Äänestä

  • VVSK? kirjoitti:

    ulkopuolella se syvennys, johon töpseli törkätään, eli ulkopistorasia ei varmaan ole oikea termi. Toisaalta, jos ko rasian asentaisi vaikka ulos, niin eikö ulkopistorasia siloinkin ole varsin oiva termi tai ulkona olevaan rasiaan töpseliä kytkevä henkilö on myös ulkona. Mutta äläs kloppi viisastele vaan vastaa vakavaan kysymykseen.

    Koska olet avannut sen tehtaan pakkauksen (tiedät rakenteen) niin kyllä se vaatii kaverikseen vikiksen.

    Äänestä

riittää, kun laitat ulko oven päälle tiiliskiven niin, että se putoa luvattoman kulkijan päähän, jos se ovi avataan. Kunhan nyt sitten muistat myös itse sen kiven olemssaolon. Tai voisihan siinä käyttää jumalattoman suurta rotanloukkoa johon syötiksi se pistorasia.

Äänestä

ilmiselvästi sisäpistorasia, koska on sisällä pakkauksessa ja pakkauskin on sisällä. Senkin älynriemuvoitto!!!

Äänestä

Onnittelut erinomaisesta ostoksesta.
Ei se mitään vikiksiä vaadi.
Tilaat vaan tuulisähköä, niin ei tarvitse sitä koskaan mihinkään kytkeäkään.
Kyllä se tuuli puhaltaa rasiaan virtaa.

Äänestä
  • mutta meillä on paljonkin langattomia pistorasioita, niitähän voi tarpeentullen siirtää joko ulos tai sisälle ja ne eivät tarvitse kyseistä vvsk:ta, mikä se sitten onkin, oliskohan; voi varmaan sisällä käyttää.

    Äänestä

Mitä tarkoittaa tuo "vikiksen"? Eikö "vikisen" ole oikea ilmaisu. Sika kun tapetaan kutittamalla, niin se vikisee ja naapurin muijaa, kun pistelee isolla mulukulla persiireikään, niin sekin perkele vikisee.

Äänestä
  • tarkoitin, että vikisen, kun panen kullillani sikaa perseeseen.

    Äänestä

  • edellinen mölli kirjoitti:

    tarkoitin, että vikisen, kun panen kullillani sikaa perseeseen.

    vikisen kun sika tunkee nauhansa minuun.

    Äänestä

eikö se ollut niin että kaikki uudet pistorasiat on suojattava vikavirralla, paitsi jos ei kädessä pidettäviä sähkölaittteita voisi liittä , esim jääkaapit , kiuas ja iv pumput näin esimerkkinä ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VVSK? kirjoitti:

Vaatiiko vikiksen? ulkopistorasia, joka on erillisessä autotalli/varasto rakennuksessa sisällä hyllyssä avaamattomassa tehtaan pakkauksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu