Tekstin suurennusohjelma

Tietääkö joku, mistä voi ladata tekstin suurennusohjelman, joka on tarkoitettu uusille kosketusnäyttöpuhelimille,
5191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ole yhtä ja samaa ohjelmaa, joillekin voi löytyäkin.

Äänestä

Jos teksti on liian pientä niin Noksuissa pitää asentaa teema jossa on isommat fontit tai tehdä itse sellainen teema joka itseä miellyttää. Sovelluksen saa ilmaiseksi Nokialta kuten muitakin kehitystyökaluja. Muista käyttiksistä kuten Androidista en tiedä onnistuuko helpommin. Voisit vähän tarkemmin kertoa minkälainen kosketusnäyttöpuhelin on kyseessä, ei niitä ole vaan yhtä sorttia. Vai olitko siinä kuvitelmassa?

Äänestä
  • Puhelimeni on Nokia C7. Voisitko neuvoa minkä teeman laittaisin siihen. Kiitos edellisestä vastauksesta.

    Äänestä

  • kännykässä kirjoitti:

    Puhelimeni on Nokia C7. Voisitko neuvoa minkä teeman laittaisin siihen. Kiitos edellisestä vastauksesta.

    Latasin Nokian Ovi kaupasta Font Zoomer ohjelman, joka toimii muuten hyvin mutta se suurensi teksti ja sähköpostin viestit isoksi. Ovi Kaupan lataussovellustekstit se näyttaä tällaiselta xxxxxxx. Mikä on vikana? Zuumaus siinä on 120 %:a. Nokian internetselaimessa nettisivun tekstit näkyvät nyt sopivan kokoisena ja selkeänä.

    Äänestä

  • ap.kysyjä kirjoitti:

    Latasin Nokian Ovi kaupasta Font Zoomer ohjelman, joka toimii muuten hyvin mutta se suurensi teksti ja sähköpostin viestit isoksi. Ovi Kaupan lataussovellustekstit se näyttaä tällaiselta xxxxxxx. Mikä on vikana? Zuumaus siinä on 120 %:a. Nokian internetselaimessa nettisivun tekstit näkyvät nyt sopivan kokoisena ja selkeänä.

    Sain muutettua pienemmäksi sähköpostiviestien fonttikokoa Asetuksista, sieltä Puhelin ja näyttö. Tekstiviesteissä oli omat asetukset muuttaa fonttikokoa. Asia on niiden suhteen Ok. Ongelma on vielä, että en saa Ovi kaupan tekstiä näkymään kunnolla, kun olen muuttanut fonttikokoa Font Zoomerilla. Silloin teksti näyttää siinä tällaiselta XXXXX.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kännyköille kirjoitti:

Tietääkö joku, mistä voi ladata tekstin suurennusohjelman, joka on tarkoitettu uusille kosketusnäyttöpuhelimille,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu