Kyllä hävettää olla Lappeenrantalainen.
POJAT senkun säheltää ja sepi vaan naureskelee vieressä.
Kaikki pitäs erottaa kerralla.Muuten mikään ei muutu tällä kylällä.
Samaa suhmurointia vuodesta toiseen ja verorahat taivaantuuliin.
Eikö olisi vielä jotain jota voisi yrittää tehdä salassa?
Salailun luvattupaikka Lappeenranta.
POJAT senkun säheltää ja sepi vaan naureskelee vieressä.
Kaikki pitäs erottaa kerralla.Muuten mikään ei muutu tällä kylällä.
Samaa suhmurointia vuodesta toiseen ja verorahat taivaantuuliin.
Eikö olisi vielä jotain jota voisi yrittää tehdä salassa?
Salailun luvattupaikka Lappeenranta.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ollut. Muistan, kun paluumuutimme tänne vuonna 2000, niin ihmettelin kaksien(2) listojen käyttöä esimerkiksi rakennustoimessa.Toinen oli julkisuudesta pois, mutta siinä käsiteltiin kuitenkin tärkeitä, kaikille kuuluvia asioita.Me kutsumme tätä "ryssätouhuksi", eli valtaa käytetään lainvastaisesti? Vastikään kävi ilmi, että mm. Armilan koulun myynnissä oli toimittu juuri vastaavasti.
kirjoittajan kanssa.
Miten voi kaikki höpsöt olla samaas kaupungissa päättävissä elimissä.
Onko Lappeenrannan alasajo alkanut?
Liitytään Kouvolaan
meidän pitäs saada joku Timo Soinin kaltainen totuuden torvi tähän kaupunkiin pitämään meidän kaupunkilaisten puolia!
koheltaminen holtitonta verorahojen tuhlailuva.
Todellakin hävettää itkuiitat, jotka vollottavat suomi24-palstalla. Jos jotain rikollista on tapahtunut, niin tehkää rikosilmoitus. Muuten kannattaa pitää turpa kiinni ja jatkaa sitä keppanan juontia.
Viimeisimmän gallupin mukaan kokoomuksen äänet ei oo laskemassa!!!
Onko se jokin puolue?
joku yhdistys, jolla on tarkoitus jakaa nämä Lpr:n tonttimaat eniten maksavalle.
Siis maksu suoraan ruskeassa kirjekuoressa pöydän ali kokoomuksen miehelle, ja tontit vaihtavat omistajaa. Eihän se mitään, vaikka kaupunki saisi joltain muulta muutaman miljoonan enemmänkin, mutta kun tuo maksoi minulle suoraan käteen enemmän.
kokoomus joku ns herrojen puolue?
Nämäkö ne aina jossain kokoontuu..Kun nimikin on kokoomus?
tämä kädettömien kaupunki..