joku on joskus kirjoittanut, ettei muuten saa yhteyttä toiseen kuin tätä kautta, niin mitä he sitten tekevät kun toinen sulkee lopullisesti nämäkin sivut? Joopa joo... unelmat eivät olekkaan hyväksi vaan altistavat masennukselle... tutkittu juttu :)
kun
stop dreaming...
14326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Varmaan lakkaavat unelmoimasta ja siirtyvät eteenpäin myös?
Voin puhua vain omasta puolestani. Lopetan tänne kirjoittelun heti kun tilanne selviää. Olipa ratkaisu millainen tahansa, mutta tämä asia ratkeaa jotenkin.
Luulen että aika monella on samanlainen tilanne. Ei voi loputtomiin jäädä tänne jos ei saa vastakaikua.
mikä ihme on syynä siihen ettet saa muuta kautta yhteyttä häneen?
On minulla hänen yhteystietonsa. Näistä asioista puhun hänelle irl, jos ja kun se on ajankohtaista. Myöhemmin, ei nyt. Katson mitä tapahtuu. Tarkoitin vain sanoa, että minun tapauksessani tämä juttu ratkeaa suuntaan tai toiseen. Otan häneen yhteyttä irl jos tilanne menee tietyllä tavalla.
Tämä siis vain minun tarinani. Jollakin voi olla muita syitä.
selvä juttu :)
Vielä lisäisin sen, että ratkaisu ei riipu minusta. Sen vuoksi en halua ottaa tässä vaiheessa yhteyttä. Mutta, asia selviää jossain vaiheessa. Jollakin tapaa.
täällä niin kauan kuin palsta on ollut olemassa.Siis jatkuu loputtomiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin.
voi sysätä vastuutasi toisen kontolle.
Tietysti otan kantaa asioihin jos minulta kysytään. Muuten en. Oli mistä tahansa asiasta kyse.
En tuputa mielipiteitäni jos niitä ei kysytä, sanotaan myöskin näinpäin.
yhteyttä otat toiseen vain ilmaistaaksesi mielipiteesi, muuten et ikävöi häntä milläänlailla, joten yhteydenotalla hänenkään puolelta ei ole edes tarvetta eikä niillä asioilla ole mitään väliä silloin...? Ihme juttu....
En nyt tähän ala selittämään koko stooria. Mutta, hän kyllä tietää myös yhteystietoni joten pallo on hänellä, myös. Tietysti toivoisin että hän haluaisi keskustella kanssani myös muualla kuin täällä. Tämä on ikävä-palsta, eli kyllä minä ikävöin. Jollen ikävöisi en kirjoittelisi tänne.
Aloituksessa kysyttiin miksi kirjoittaa tänne eikä ole yhteydessä irl ja tämä oli minun tarinani.
tarinasi ja sinun elämäsi, joten sinä siitä elämästäsi rakennat oman tarinasi elämällä sen niin kuin sinä itse sen haluaisit tarinoitavan, monimutkaista ;) hyvät lauantai- illan jatkot sulle... :)
luulet sinä että hän oikeesti juttelee sen "oikean" kanssa täällä
siis tämähän on vain terapiaa siinä missä jossain yksityisellä käynti.
olisko aika ottaa järkikulta käteen.
laita lasit päähän ja lue tarkemmin, jookos....
"joku on joskus kirjoittanut, ettei muuten saa yhteyttä toiseen kuin tätä kautta" ja noin pois päin....