Pikkusen taitaa taas panta kiristää elementtiboksikassuilla. Katkeraa niin katkeraa on nuo kirjoitukset, mutta ymmärrän yskän, siksi asunkin mukavasti elämästä nauttien omassa talossa.
Lurkit katkerina palstalla.
Oi onnea ja autuutta
13208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tyhmäksi syntynyt, tyhmäksi jää.
Tuhnuksi synnytään, sillä köyhyys on perinnöllistä.
Eikö lääkkeet auta?
Viimeiseen pariin vuoteen omassa asujalle on maksettu asumiseta, kun taas vuokrat vaan nousee.
Eikä sinä kaikki: mitä arvokkaamman asunnon on hankkinut, niin sitä enempi sen arvo on noussut.
Vuokralaiset kun tykkää enempi sellaisista halvemmista läävistä ja omat voi olla kalliita luxustaloja parhaimmillaan.
14% parissa vuodessa 500 000 € taloon arvoa lisää ja vuokraelvis on maksanut samassa ajassa vuokria 100 000 arvoisesta läävästä 14% arvosta.
Eli vuokraelvikselle tuli 14 000 € kulua ja samaan aikaan omistusasuja tienasi 70 000 € asumalla komeasti.
Ei ole ihme, että vuokrakääpiöt hakkaa täysillä päätään Läskin omistaman läävän betonilattiaan.
"Vuokralaiset kun tykkää enempi sellaisista halvemmista läävistä "
Kerro millasessa nyt rapulapieruja päästelet?
Katuvaloista puhumattakaan.
No, ainakin lukihärö/tolppa-apinalla näkyy menneen jakeluun, kun pitää päästellä höyryjä useamman viestin voimin.
Mutta lukihäröhän onkin, tyhmyyttään, ajanut itsensä todella kuseen
- toiminimi = yksityisyrittäjää ollaan, lieko vielä velkaakin "työpaikasta" eli autosta jäljellä
- asumismuotona vuokraläävä = rahat läskin taskuun
- aikaa roikkua netissä = töitä on niukasti = rahaa on niukasti ja nekin vähän menee rahoitusliikkeelle & läskille
Mutta eihän nuo estä silti talousneuvoja jakelemasta. Ja ihan hyviä neuvojahan vuokraluuserit jakelee, kun vain muistaa toimia tasan päinvastoin.
elokuusta->. Hinta pyyntö 485 000e, paras tarjous 410 000 eli sama minkä maksoimme 3 vuotta sitten. Kolme kävi näytöllä.
Että se siitä noususta;(
Tekstisi sen mukasta..
Se siellä liimailee K-Kaupan ilmoitustaululle
MYYDÄÄN OMAKOTITALO lappua.
Eilen nenä kiini ilmoitustaulussa tavasi ilmoitusta missä luvatiin lunastaa loppuvelka?
Talo on tosin ns.Avaimet Käteen paketti,
(mutta mies kuitenkin ns.Omakotirakentaja)
Hongongin kamoja velalla ostetussa peräkärrysä velkafokuksen perässä. Opetteli lasten satukirjan kuvista mikä on vasara ja saha..