Norjan Martta eroaa...

61952
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

et sitten osaakaan ollenkaan norjaa...... etkä ruotsia yhtään sen paremmin???

Äänestä
  • Ai, pakkoruotsia lukeneena kuvittelen pohjoismaisia kieliä osaavani...,

    Äänestä

  • Börje Gunnar kirjoitti:

    Ai, pakkoruotsia lukeneena kuvittelen pohjoismaisia kieliä osaavani...,

    No eroaako se vai ei? Enkelikoulu ainakin toimii vielä?

    Äänestä

  • martha-luise kirjoitti:

    No eroaako se vai ei? Enkelikoulu ainakin toimii vielä?

    Kun laittaa otsikon googleen ja laittaa googlen kääntäjän töihin, saa hauskaa tekstiä, mutta sen avulla selviää mistä on kysymys. Martha ei ole eroamassa Arista, vaan jutussa kerrotaan siitä kuinka Ari sai 10-vuotiaana kuulla päivää ennen joulua että hänen vanhempansa eroavat. Että sellaisesta jutusta oli kysymys.

    Äänestä

vai niin

Äänestä

Ihan karseeta, täähän on tanskaa!
Som 10-årig fik den norske prinsesse Märtha Louises mand Ari Behn beskeden fra sine forældre om, at de skulle skilles dagen før juleaften.
Ja ihan vanha asia, sillä se kertoo että Märtha Louisen mies kirjailija Ari Behm sai 10-vuotiaana kuulla vanhemmiltaan, että he eroavat päivää ennen jouluaattoa. No olihan se ikimuistoinen joulu hänelle, ja siksi kai siitä sitten riittää kerrottavaa vielä lehdillekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emmaleasonja kirjoitti:

http://ekstrabladet.dk/flash/kongelige/udenlandskekongelige/article1472987.ece

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu