Huonetta vailla//Tre

makehs

Moro!

Aloitan työharjoittelut viim. maaliskuun alussa Tampereen lähistöllä, ja tästä johtuen tarvitsen kämppää Tampereelta tai lähiseudulta. Olen mies 27v, ja asunut enimmäkseen kimppakämpissä, joten kyseinen asumismuoto on tuttu. Omaan terveet elämäntavat(ehkä joskus saatan nauttia hieman alkoholia, mutta jossain muualla kuin kimppakämpässä) ja osaan joustaa tilanteen tullen - kaikki on neuvoteltavissa.
Jatkan todennäköisesti ko. työpaikalla töitä myös harjoittelujakson jälkeen, joten pitkäaikainen sopimus olis hyvä. Ota yhteyttä!

make.h(at)suomi24.fi

2

295

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • makehs

      Vielä lisäyksenä edelliseen, vuokra maksimissaan 400€ per nuppi. Ja kämppiksen iällä eikä sukupuolella ole kovinkaan paljon väliä.

      • makehs

        Vieläkin tilanne auki, tarjotkaahan jos on huoneistossa tilaa :) Ei tartte olla kuin huone mihin mahtuu nukkumaan ja mahollisuus laittaa ruokaa(yhteinen keittiö) plus toki tilat hygieenisiin toimenpiteisiin.
        Maaliskuun alusta tosiaan olis tarvis ja mieluiten jopa helmikuun lopusta.
        Saa olla max. 40km:n säteellä keskustasta.

        Make


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1974
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1720
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1370
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      77
      1344
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1038
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      936
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      933
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      866
    10. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      863
    Aihe