Mitä hyviä parvekelasien toimittajia Etelä-Suomessa on?
Parvekelasien toimittajat 2010-2011
3
790
Vastaukset
- aergharyhsdrhysdfhxz
ole yhtään hyvää parvekelasien toimittajaa.
Etkä sinä niitä laseja tarvitse. Painu helvettiin provoilemasta. - Saituri eläkeläinen
Itse kävin hakemassa Tikkurilasta Tauno Arola nimiseltä henkilöltä purkukohteista tulleet parvekelasit ja tein sitten terassin rungon näiden mittojen mukaan päätylasitusten osalla ja priimaa tuli edullisesti. Sattui löytymään sopivasti kahden parvekkeen ikkunat jotka olivat mitoiltaan lähes suunnitelmien mukaan. Liukuvat 6 metriä olevat liukulasit ostin paikalliselta lasitusliikkeeltä sopivaan hintaan. Kerrostalon lasitukset ovat juttu sinänsä, mutta nkyään ostetaan porukalla ja suuremmilta toimittajilta jossa Lumonissa on ainakin minulla hyvät kokemukset. Suuremmissa kaupungeissa löytyy sitten pienempiäkin toimittajia jotka pystyvät palvelemaan, mutta pitää kysellä hieman aluekohtaisemmin. Näissä keskusteluissa usemmiten kaikkia moititaan ja vuorostaan myös kiitellään, mutta huonojakin kokemuksia todella löytyy. Ensiksi kävelisin paikalliseen lasitusliikkeeseen kyselemään.
- Zamzun
Hankittiin Lumonilta lattiasta kattoon ulottuvat 1 cm paksut turvalasit. Nyt ekaa talvea käytössä ja 10 v takuu. Ainoa pikkuongelma, että toinen ovi asennettu (tai itse syksyllä työntänyt) liian lähelle seuraavaa, jolloin ovat kiinni ja pakkasella vaikea avata kun panttaa. Kyse muutamasta millistä. Lisäksi saman oven vaijerilukitsija ei aina mene kohdalleen kynnyksessä, jolloin pitää muljutella muutaman kerran, ennenkuin vaijeri kiristyy. Tosikivat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1224815Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1854508Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1171942- 4031711
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331472Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann71249Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3751209- 751135
- 741055
- 921008