Koska villistä

Koska kääpiövillakoiran takkia aletaan siistiä ja leikata? Siis aikaisintaan?
2114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen kyllä aika tietämätön vielä. Itselleni on tulossa toy viikon kuluttua. Pennusta astihan koiraa aletaan siistimään. Luovutusiässä viimeistään. Siitä eteenpäin viikoittain tai 2 viikon välein.

Äänestä
  • Omaani oli kasvattaja jo pari kertaa siistinyt ja pessyt. Kotona sitten alotettiin että konetta vaan pidettiin päällä välillä ja sitten viikon-kahen välein pesu ja konetyöt. Karvan käymme muotoilemassa kasvattajan luona kuukauden-parin välein :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Markku kirjoitti:

Koska kääpiövillakoiran takkia aletaan siistiä ja leikata? Siis aikaisintaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu