Samaa jauhantaa

En ole kuukausiin käynyt näillä sivuilla, mutta tuskin olen menettänyt mitään. Samaa kakan jauhantaa edelleen. Keskustelut ja joidenkin wehojen vastaukset sekä väitteet ovat yhtä vitaalisia, kuin puuhun köytetyn auton meno jäisellä pohjalla: paljon melua, mutta matka ei etene
182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minäkin käyn harvakseltaan - ja aina on mukana niitä, jotka eivät keskity palstan aiheeseen, vaan jauhavat aina potaskaa palstasta ja palstalaisista...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaasu pohjaan kirjoitti:

En ole kuukausiin käynyt näillä sivuilla, mutta tuskin olen menettänyt mitään. Samaa kakan jauhantaa edelleen. Keskustelut ja joidenkin wehojen vastaukset sekä väitteet ovat yhtä vitaalisia, kuin puuhun köytetyn auton meno jäisellä pohjalla: paljon melua, mutta matka ei etene

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu