hyvää joulua ja uutta vuotta. Tavataanhan ensi vuonna?
^^^^^ nainen
^^^^
25981
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
En usko että tavataan niin on parasta
niin? Väillä haluus, mut välillä tuntuu ettei siinä ole mitää järkee enää..
Tuskinpa kuitenkaan enää tavataan. Tai eihän sitä voi koskaan varmasti tietää.
Ensi vuonna nähdään :) Hyvää Joulua!
Eipäs nähä :)
Joskos sitä vaikka näkisi edes vilahdukselta:) Mistäpäs sitä tulevasta tietää.
eihän sitä koskaan tiiä :)
kait nyt. Joten jos ja kun nähdään mä vaan toivon, että voitais hymyillä, nauraa ja olla huolettomia:)
Mut eihän siihen enää kauaa ole
*laskee päiviä*
mitä tahansa niin ainakin yks mun parhaimmista ystävistäni. toivon vaan ettei se ole yksipuolista sellaista....
Oikein Sydänlämpöiset Joulutervehdykseni SINULLE ^^^^ Meillä on tulevaisuus huomisessa....elikkä tapaamme énsi vuonna rakkain terveisin sssss>3!
Meillä tosiaan on ongelmana miehen liiallinen pornon katselu. Hän ei halua enää minua, mutta katsoo salaa pornoa ja naisten kuvia. Seksielämämme on aivan kuollutta ja silloin kun sitä on, se on vain miehen viihdykettä. En minä siitä mitään saa. Olen itkenyt, painostanut, yrittänyt olla seksikäs, tehnyt kaikkeni, mutta miestä ei huvita. Sanoo vain, että on väsynyt ja ei jaksa. Mutta en tiedä. Tuntuu että ei hän edes ole onnellinen kanssani. Nyt olen päättänyt, että en tee mitään aloitetta hänen suhteensa, en pussaa, en halaa, en kosketa, en mitään. Jos elämme selibaatissa vielä kuukauden päästä, tällaisessa tunteettomassa parisuhteessa, antaa hel---ti olla koko parisuhde. Itsensä tässä särkee ja oma riittämättömyys toiselle tuntuu äärettömän pahalta. Onko muita ollut samassa tilanteessa? Mitä mieltä miehet olette, mistä moinen johtuu? Voiko toinen olla todella niin väsynyt, että mikään ei kiinnosta? Minä haluaisin, olen aina halunnut miestäni enemmän, mutta ei. Vain krapulassa minä kiinnostan, muuten ei ole mitään.
Tiedän miltä tuntuu jos pornoleffat ja muu vieraat alastomat naiset ovat tärkeempiä, kuin oma. Nyt EXÄ teki sitä ja vielä salaa kunnes sattui jäämään kiinni kun tyydytti itseään tuntemattoman alastoman pimpsan kanssa. Se sattui... ja se kosketti... Elin omaa elämääni kunnes silmäni avautui ja mietin miksi olen hänelle palvelija... otin eron ja annoin hänen tyydytellä itseään... Vieläkin ottaa päähän miksi olin niin sokea, nyt olen yksin ja onnellinen en kenenkään kusetettavana... Kaikesta huolimatta hyvää joulua kaikille teille päähän potkituille:))
minä alan saada näppyjä sinusta.
I very much doubt that.
nähtävä
Jos ajattelet ettei voida tavata, lopeta ajatteleminen ja sitten olemmekin jo tapaamis asteella ;) hyvää joulua
voi ajattelemasta lopettaa. Ihminen on luotu ajattelemaan. Toivottavasti
pitää oikeastaan liikkeellepanevina voimina koska ne ovat jo alkaneen tapahtumasarjan elämyksellistä
kokemista. Korkeampaan sielunelämään sisältyvien henkistyneiden, mutta erinomaisen monivivahteisten
tunneilmiöiden erittely on äärimmäisen vaikea tehtävä, jossa tottuneen psykologinkin on huolellisesti varottava joutumasta yksipuolisuuteen tai erehdyttäviin tulkintoihin..
Muualla ei.Ei minun päätökseni, mutta lupaukseni sinulle.Kaksi vuotta oli se minun katsomisaikani sille, että muuttuuko ystävyysasteelta osaltasi miksikään.Joskus vain siirryttävä ja tämä aika sopiva siihen.Nähdään virallisesti valitettavasti.Olet mielessäni kaikesta huolimatta.
Kyllä me voidaan tavata... :)
tavataanko yhdessä aapista ja sitten ymmärrämme toisiamme.
Tai sanakirjaa jos satutte puhumaan vaikka "eri kieltä":D
otatko sinä aapisen mukaan?
Ok, voi vaikka löytyäkkin jostain. Siinähän se rattoisasti ilta menee nenä kiinni kirjassa:) Hei, lopetan kyllä tältä paivältä tähän, kuka lienetkin. Kommunikointivaikeuksista taitaa kärsiä aika moni. Avointa mieltä ja hymyjä iltaan.
tuttua logiikkaa.. ehkä ois..
Tuollainen nenät kiinni kirjassa ilta olisi parempi kuin ei mitään. Seuraavalla viikolla voidaan jo katsoa toisia silmiin.