Tarinanaihe jollekin, joka tuntee asiaa

Vanhoillislestadiolaisen seurakunnan varjossa kasvatetusta lapsesta voisi joku kirjoittaa hyvän kirjan. Aihe tuntuu kiinnostavan monia Suomessa. Jos tietäisin asiasta, jos olisi omia kokemuksia, kirjoittaisin itse. Jos joku teistä etsii aihetta, harkitsepa tuota.
2310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taivaankantaja / Riikka Pelo /Teos kertoo juuri tuosta. Tytön kasvusta Siinoin laulujen varjossa...

Äänestä
  • En asu Suomessa, enkä juuri lue suomalaista kirjallisuutta. Hieno juttu, jos aiheesta on jo kirjoitettu. Voisi siitä varmaan muutkin kirjoittaa, tietysti. Ei yksi kirja ole viimeinen sana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sivustaseura1lija kirjoitti:

Vanhoillislestadiolaisen seurakunnan varjossa kasvatetusta lapsesta voisi joku kirjoittaa hyvän kirjan. Aihe tuntuu kiinnostavan monia Suomessa. Jos tietäisin asiasta, jos olisi omia kokemuksia, kirjoittaisin itse. Jos joku teistä etsii aihetta, harkitsepa tuota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu