Nastat vai kitkat

Tuolla erittäin älykästä keskustelua renkaista:

http://www.ultimatevw.com/keskustelu/?cmd=aihe&id=3586

Ei mitään köyhien pikkupoikien kinastelua, vaan Laatuihmisten keskustelua!
6233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos on historiasta kiinnostunut, niin voihan noitakin lueskella. Ovat "kampakeraamiselta ajalta", mitä tulee kitkarenkaiden kehitykseen. En ymmärrä miksi pitää kaivella noin vanhoja juttuja.

Äänestä
  • Aika hiljaista on ollut audistien kitkakeskustelu kahden viime talven ajan. Ajoin tänään ensimmäistä kertaa elämässäni nastoilla. Kyllähän ne vähän lisäpitoa tarjoavat kiillottuneilla polanteilla. Sellainen tunne että vähän huolimattomammin on varaa ajella nastoilla. Mutta en ole vaihtamassa takaisin. Pahin talvikeli tällaiselle taitavalle kuskille on edelleenkin se kun auraamaton tie on täyttynyt 25cm lumipöperöllä, eikä siinä kaasuttaessa auta nastat tippaakaan.

    Äänestä

  • kitkapelle kirjoitti:

    Aika hiljaista on ollut audistien kitkakeskustelu kahden viime talven ajan. Ajoin tänään ensimmäistä kertaa elämässäni nastoilla. Kyllähän ne vähän lisäpitoa tarjoavat kiillottuneilla polanteilla. Sellainen tunne että vähän huolimattomammin on varaa ajella nastoilla. Mutta en ole vaihtamassa takaisin. Pahin talvikeli tällaiselle taitavalle kuskille on edelleenkin se kun auraamaton tie on täyttynyt 25cm lumipöperöllä, eikä siinä kaasuttaessa auta nastat tippaakaan.

    Tosiasia on se, että kitkat ovat paremmat vain sulalla ja kuivalla asfaltilla.

    Äänestä

  • on näppylät kirjoitti:

    Tosiasia on se, että kitkat ovat paremmat vain sulalla ja kuivalla asfaltilla.

    Nastat ovat paremmat paljaalla asfaltilla ja jäällä. Kitkat ovat paremmat lumella ja mustalla jäällä.

    Äänestä

"ajan keskimäärin paljon kovempaa kuin muut autoilijat"
Tuollaisia sporttidorkia nuo VAG-himmelit juuri näyttää olevan. Ei voi kuin nauraa mokomille ikiteineille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Audi_Boy kirjoitti:

Tuolla erittäin älykästä keskustelua renkaista:

http://www.ultimatevw.com/keskustelu/?cmd=aihe&id=3586

Ei mitään köyhien pikkupoikien kinastelua, vaan Laatuihmisten keskustelua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu