Jaminin ja miehensä ikäerosta

19

Niin, eihän se nyt tietysti ole meikäläisten asia, onko Jasminella ja tämän mihellä sitten liikaa ikäeroa, vai ei...Mutta onpas se sitten mukavaa, kun itse on siinä viidenkympin tienoilla, niin äijä makaa jo toinen jalka haudassa. Ja tuskinpa tulee vasta 18-vuotiaan ja AIKUISEN miehen yhteiselosta juurikaan mitään, koska käytännössä ottaen 18-vuotias ei vielä loppujen lopuksi ole kovinkaan kypsä!!

14

836

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onnenroponen

      Tjaa, miten tän alottas... Mä itse olen 35 v kundi ja tyttökaverini on 22. Seurustelu on kaikkien hämmästykseksi jatkunut jo yli vuoden ja ongelmia on nolla.

      Tottakai riippuu miehen kärsivällisyydestä, kuinka hyvin nuoren kanssa pärjää. On totta, että alle n.25 vuotiaista harva hahmottaa omaa paikkaansa ja pystyy "aikuismaisesti" käsittelemään tunteitaan ja ymmärtämään asioita.

      Kyllä meillä taisi olla kesällä useampi yhteenotto, ennenkuin käsitin, että kullan on nyt vian päästävä käymään siellä ja siellä, vaikka se tuntuu kuinka turhalta minusta. Elämää on pakko kokeilla ja yhä selvemmin ymmärrän, että tiettyyn ikään kuuluvat kokeilut, pettymykset, itkut ja murheet samoin kuin kaverit, nauru, muutamat bileet ja "töppäykset".

      Elämä on joustamista, anteeksiantoa, ymmärtämistä ja toisen tukemista. Toki minä kaipaan jo rauhallisia iltoja, jolloin voi levätä päivän päätteeksi, mutta onneksi kultani on niin fiksu, että antaa vastaavasti tilaa minullekin toteuttaa itseäni, levätä ja välillä olla kahden. Nimenomaan olla kahden ja hoitaa suhdetta, halata, suukotella, nauraa ja murehtia yhdessä.

      Usein yli kolmekymppiset juoksevat vain hakemassa nuorista naisista hetken latausta itsetunnolle, naimakaveria, josta on helppo päästä eroon. Meillä on pysyvä suhde, ilman syrjähyppyjä. Suhde, jossa keskustellaan, ymmärretään, naidaankin, puidaan ongelmat ja pahat mielet heti kun niitä tulee, siitä syntyy luottamus ja ja timanttinen rakkaus, jota ei mikään järkytä.

      Jännä muuten, että minun vanhemmat kyllä hyväksyivät kultani heti, mutta kullan vanhemmat, jotka ovat vain 8 v mua vanhempia, vasta viime syksynä. Alistuin siihen, että anoppi huutaa "lapset syömään" jne. Se kuuluu asiaan, enkä ensimmäisen kerran jälkeen pitänyt sitä enää pahana, ei minulla ole mitään oikeutta viedä heiltä vanhemmuutta, auktoriteettia omaan tyttäreensä, joka on juuri lentänyt pesästään.

      Onnea muillekin ikäeropareille, varsinkin vanhemmille miehille, yrittäkää etsiä paikkanne sukulaisten ja tuttujen joukossa ja ennenkaikkea etsikää luottamus toisiinne.

      • yhtä taistelua, kokemuksella

        Hieno juttu, onneksi olkoon.

        Mutta kuinka kauan jaksat?

        Ja 30 v kuluttua...

        Kuinka kauan kultasi jaksaa ?


      • Onnenroponen
        yhtä taistelua, kokemuksella kirjoitti:

        Hieno juttu, onneksi olkoon.

        Mutta kuinka kauan jaksat?

        Ja 30 v kuluttua...

        Kuinka kauan kultasi jaksaa ?

        Vastasit ihan kuin tuttavani ja varsinkin kultani tutut, pelottelevat tulevaisuudella. Oletko koskaan oikeasti, siis ihan oikeasti, rakastunut ? Siis niin, että välität toisesta niin paljon, että olet valmis tekemään mitä vain, että kullallasi on hyvä olla?

        Onhan mullakin tuttuja, jotka varoittavat, että palvon häntä liikaa, en ns. opeta naista tavoille. Ehkä olen naiivi, mutta uskon vielä hyvään ja luotan, että rakkaani pysyy luonani vielä 30 vuoden kuluttuakin.

        Onhan noita, varoittelijoita, jotka varoittelevat että nuori nainen vaihtaa ajatuksiaan ja tunteitaan useammin kuin purkkaa suussaan. Mutta kyllä naiselle on annettava tilaisuus kasvaa, vaikka se minulta voimia kysyisikin, luotan siihen, että hän voi antaa minulle sen satakertaisena takaisin.


      • -Tähtisilmä-

        Mä olen kanssasi samaa mieltä että suhde vaatii joustoa. Itse (20v) seurustelen 39v miehen kanssa ja meillä on mennyt hyvin jo kolmatta vuotta! Tottakai otamme välillä yhteen mutta onneksi molemmat olemme lyhytvihaisia.


      • Glmooria

        Onko sulla joku pappafetissi??


      • Kaunis.nainen
        -Tähtisilmä- kirjoitti:

        Mä olen kanssasi samaa mieltä että suhde vaatii joustoa. Itse (20v) seurustelen 39v miehen kanssa ja meillä on mennyt hyvin jo kolmatta vuotta! Tottakai otamme välillä yhteen mutta onneksi molemmat olemme lyhytvihaisia.

        Tuskinpa tuo mitään oikeaa rakkautta on.. Mies on vaan seksin takia ja kohottaa huonoa itsetuntoaan..


      • Toivoa

        Muutamat bileet ja töppäykset.. Juupa juu.. Toinen on jo vanha ja väsynyt. Kyllä, se yhteiselo käy raskaaksi, jos elämä yhtä anteeksiantoa.. Ehkä tuossa iässä setä tuntuu turvalliselta, mutta jossain vaiheessa haluaa ikäisensä miehen.


    • MiehelleVoimaa

      Kova on ikäero. Miten mies jaksaa? Pitää ottaa vitamiinii ja huolehtii liikunnasta. Ehkä salikortti on oltava ja hyötyliikuntaa sekä hyvä ruokavalio

      • huhuhEnkehtais

        Tai hyvin isällinen tyyppi, joka jaksaa huolehtia ja kuunnella jättivauvan oikkuja. Hyvät pitää hermot myös olla, kun jakaa vetelän, kodinhoidosta mitään tietämättömän, aikuisen kanssa asuntonsa.


      • ElättäjäSetäHaussa

        Totta, Hyvin sanottu. Jotkut tytöt etsivät daddyä. Isähahmoa.


    • daddyporn

      Tytöt hakee isähahmoa.

    • familylust

      Katsovatkohan nuo tytöt paljon daddypornia ?

      • jassurassu

        Ei pelkästään jotkut tytöt, vaan näköjään myös jotkut keski-ikäiset naiset!


    • Tintsupimpsu

      Vanhemmat miehet ovat kestäviä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Raimo laamanen

      Onko Raimo siirtynyt yläkerran orkesteriin ? Jos on niin jaksamista Seijalle.
      Puolanka
      15
      2186
    2. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      171
      2164
    3. Aloitko pelätä siis

      Että otan suhun oikeasti yhteyttä
      Ikävä
      105
      1067
    4. Olet ollut aika törkeä minua kohtaan

      Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta
      Ikävä
      46
      857
    5. Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa

      Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢
      Kotimaiset julkkisjuorut
      114
      854
    6. Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista

      Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah
      Maailman menoa
      161
      826
    7. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      35
      796
    8. Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin

      maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises
      Ikävä
      30
      756
    9. Voi ei kuvitteletkohan sä

      Nyt etten ookaan susta kiinnostunut 😿😿 ethän ajattele niin 🥺
      Ikävä
      43
      714
    10. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      115
      713
    Aihe