Pihtariko olen??

Suru puserossa

Itse naisena aloin kasvaa miehestäni pois päin n.2v sitten. Multa lopahti seksihalut mieheni suhteen. Suorastaan inhottaa hänen haiseva hengitys, kopelointi yritykset jnee.
Kaikki vain siksi, että 2v sitten hän osti itselleen erilaisia seksileluja ja alkoi käyttää niitä vieressäni nukkuessani. Heräsin usein hänen leikkiessä ja pornoa katsellessa. Joo ei todellakaan salaillut. Minuun kohdistui noihin aikoihin kovaa kopelointia ja sellaisia seksiehdotuksia joita hän tietää minun inhoavan.
Niistä kieltäytyminen sai häneen lisää virtaa. Läheisyys, hellittely ja pusuttelu kaikkosi.
Viimeisen 1.5v hän tarttuu limppuun kiinni ja kourii joka tilanteessa, puhuu piparinhalustaan lasten kuullen, koneen taustalla vaihtuu pornokuvat jnee.
Omalta osaltani lähti koko kiinnostus miestäni kohtaan pikku hiljaa huomaamattani.
Nyt en tunne mitään, lopputulos mies äksyilee ja tulee töistä kiukkuisena kotiin. Ja haukkuu minua seksihaluttomaksi pihtariksi. Hmm. mistäköhän kaikki johtuu?.
Sytyn ihastuessani uusista miehistä, mutta en ole pettänyt koskaan.
Että näinkin, voi asia olla. Miehelläni haluja löytyy, mutta johtuneeko YLIAKTIIVISESTA SEKSUAALISUUDESTA eli seksiaddiktista?

6

906

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eulaalia Kenkkunen

      heittää pyyhe kehään? Miksi pilata oma ainutkertainen elämänsä moisen runkkarin kanssa?

      • ap

        Niin oon aatellukkin, ei jaksa enään. :(


    • __ww__

      Mitenkäs seksinne ja yhteiselonne sujui ennen kuin hän alkoi noiden lelujen ja pornon kanssa itseään viihdyttämään? Olisko se silloin sinulle miellyttävää vai ei?

      Kertoiko miehesi miksi hän on alkanut runkkailemaan seurassasi? Olisiko kyseessä kenties jokin lapsellinen mielenosoitus?

      • Ap

        Seksi oli hyvää ja spontaania. Hän oli hellä ja seksiä oli päivittäin.
        Sairastuin stressin laukaisemaan oksentelu-tautiin 1v ajaksi.
        Tuona aikanakin piti saada joka päivä, ja saihan hän.
        Mutta tuo sai minut tunnetasolla etääntymään.
        Ymmärtämättömyys miehen osalta laukaisi sen.


    • Vaikutat syyttävän miestäsi aika rankasti tilanteesta. Voi olla että asia onkin niin ja jos miehesi käytös sua kohtaan on tuollaista, niin ei se hyväksyttävää ole. Kriittisesti ajateltuna asiassa on kaksi puolta. Oletko kyllästynyt mieheesi hänen käytöksensä vuoksi, vai onko miehesi käytös tullut sinun kyllästymisen vuoksi..

      Usein naisilla halut hiipuvat omaa miestä kohtaan suhteen edetessä. Mieheltä vaaditaan aina vaan enemmän läheisyyttä ja temppuja, jotta nainen syttyisi, kunnes nekään eivät enää auta. Yleensä miehillä halut pysyvät paremmin yllä, siksi mies voi turhautua tilanteeseen kun seksi vähenee. Tästä voi sitten syntyä sellainen kierre, jossa mieskään ei enää jaksa miellyttää naista ja päinvastoin. Syy ei kuitenkaan ole varsinaisesti kummassakaan ihmisessä, vaan biologiassa, johon ei juurikaan pysty vaikuttamaan.

      • Ap

        Muumio007 kirjoitit osuvasti. Molemmissa meissä on vikamme.
        Ja olemme vain kyllästyneet toistemme erilaisuuteen, johon ei ole ratkaisua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      64
      5690
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      107
      3575
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      57
      3448
    4. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      5
      2673
    5. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      93
      2672
    6. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      74
      2530
    7. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      13
      2430
    8. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      42
      2404
    9. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      86
      1967
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      341
      1907
    Aihe