Keskenmeno

Meidän pieni salaisuus meni tänään kesken varhaisessa vaiheessa. Vielä ei oltu ehditty kunnolla edes tajuamaan, että olen raskaana, kun jo heti jouduttiin luopumaan. Olo on ihan tyhjä. Ensin tuli kauheat vatsakivut, jotka säteili selkään ja tunnin kestettyään alkoi runsas vuoto. :( Olisi pitänyt vielä odottaa ennenkuin iloitaan. Seuraavalla kerralla sitten viisaammin.
3528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllähän se on, että kokemus opettaa. 2km itselläni ja kolmatta odotellessa. Ei vaan enää osaa tai edes viitsi asiasta iloita. Osanotot kuitenkin. Elämä jatkuu kaikesta huolimatta

Äänestä

Täällä toinen kohdun ulkoinen raskaus...raskautta ollaan yritetty 1v 4kk ja alustavissa testeissä käyty, mutta kummassakaan ei vikaa =/ Yllätys raskaus oli 2kk sitten, menkat alkoi normaalisti joten ihmettelin kun raskaustesti näytti plussaa. Sitten iski kipu oikeaan kylkeen ja kahden päivän kivun jälkeen menin lääkäriin ja sieltä nopeasti tyskiin. Tyksissä ilmoitti että kysta on poksahtanut kohdun ulkopuolella ja että mitään sikiötä he eivät näe. Hormooniarvot kuitenkin nousi kokoajan ja lääkärikin jälkikäteen ilmoitti että kyseessä on kunnon raskaus. Olimme mieheni kanssa ensin shoksissa ja sitten mies jo alkoi miettimään kaikkea mitä pitää hankkia yms...olin kuitenkin lääkärin tarkkailussa ja joka viikko piti käydä verinäytteissä. Yhtenä päivänä huomasin vessassa käytyä että pöntössä oli verihyytymä ja se oli sitten siinä. Tiesin heti että meni kesken ja niin lääkärikin tokasi, veriarvot oli laskussa ja lopputulos kohdun ulkoinen raskaus. Meinasimme jo tulevana v.loppuna kertoa mieheni vanhemmille tai viimeistään jouluaattona, mutta ei tarvitsekkaan puhua mitään. No en anna sen vaikuttaa itseeni vaikka pienen jäljen se sydämmeen jättikin. nyt on uutta yritystä alla.

Tovottavasti myös teilläkin =)

Äänestä
  • Kova kohtalo teillä, Pinkku-84. Oon niin kovin pahoillani. Meillä tais loppupeleissä mies ottaa tämän raskaammin kuin minä. Olin kuitenkin kaikista riskeistä paremmin perillä. Mutta kyllä tästä noustaan vielä ja toivoa ei menetetä. :) Vielä ei uutta yritystä, mutta piakkoin.
    Toivotaan, että teillä menee kaikki hyvin jatkossa! :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


suruinen84 kirjoitti:

Meidän pieni salaisuus meni tänään kesken varhaisessa vaiheessa. Vielä ei oltu ehditty kunnolla edes tajuamaan, että olen raskaana, kun jo heti jouduttiin luopumaan. Olo on ihan tyhjä. Ensin tuli kauheat vatsakivut, jotka säteili selkään ja tunnin kestettyään alkoi runsas vuoto. :( Olisi pitänyt vielä odottaa ennenkuin iloitaan. Seuraavalla kerralla sitten viisaammin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu