Karatea aikuisille sekä junioreille Espoossa

Kobushikai

Peruskurssimme aikuisille (yli 13v) alkaa 11.1.2011 klo 18:15 Kobushikai dojolla, Matinkylän ostoskeskuksessa, Ison Omenan kupeessa Matinkatu 22 (sisäänkäynti R-Kioskin edestä). Harjoitteluaika tiistaisin klo 18:30-20:00 sekä sunnuntaisin klo 17:30-19:00.

Peruskurssimme junioriharrastajille (7-13 -vuotiaat) alkavat 14.1.2011 klo 17:30. Harjoitteluaika perjantaisin klo 17:45-19:00

Lajiin ja seuraamme voi tulla tutustumaan budonäytöksessämme sunnuntaina 16.1.2011 klo 15:00.

Aikuisten peruskurssi kestää n. 4,5 kuukautta, jonka aikana harjoituksia on kahdesti viikossa. Peruskurssin päätteeksi on mahdollisuus suorittaa keltaisen vyön (5. kyu) koe, ja vyökokeen suorittamisen jälkeen harjoittelu jatkuu vyöarvoryhmissä. Kurssin hinta on 90 EUR ja se kattaa seuraan liittymisen lisäksi kaiken ohjatun harjoittelun kevätkauden loppuun saakka (toukokuun loppuun).

Kevään 2011 junioreiden peruskurssi harjoittelee kerran viikossa 1 h 15 min kerrallaan, ja päättyy keltaisen vyön kokeeseen. Harjoittelu jatkuu vyökokeen suorittamisen jälkeen vyöarvoryhmissä. Kurssin hinta on 70 EUR ja se kattaa seuraan liittymismaksun, kuluvan vuoden jäsenmaksun ja harjoittelumaksun vuoden 2011 toukokuun loppuun saakka.

Kursseille otetaan 35 harjoittelijaa, ja ne täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä. Etukäteisvarauksia otetaan vastaan kurssin alkuun saakka, ja peruutuspaikkoja voi tiedustella vielä viikolle 5 saakka. Lisätietoja ja ilmoittautuminen www-sivujemme kautta: www.kobushikai.fi.

Lisätietoja saat halutessasi myös sähköpostitse: [email protected] sekä seuramme puhelinnumerosta: (GSM) 0400 630 760 / Leena.

Tervetuloa!

0

413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

        Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
        Maailman menoa
        150
        4048
      2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

        Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
        Maailman menoa
        390
        3135
      3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

        Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
        Tv-sarjat
        14
        2028
      4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

        Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
        Suomalaiset julkkikset
        11
        1728
      5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

        Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
        Tv-sarjat
        5
        1148
      6. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

        Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
        Kaste
        69
        985
      7. Mun kaikkialta häviäminen

        Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
        Ikävä
        71
        974
      8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

        Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
        Kuhmo
        23
        881
      9. Inhottaa ajatus siitä

        Miten monia olet pannut.
        Ikävä
        71
        849
      10. Onko teillä

        minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
        Ikävä
        45
        809
      Aihe