Ihmettelen hintoja...

sipper

Aion heittää kyllä kaikki Blue 1 postin heti roskakoriin. Nytkin tuli houkutteleva 60-80 euros/suunta eri kaupunkeihin, mutta kun sitä alkaa konkreettisesti suunnittelemaan, on hinnat jopa 10-kertaiset! Ei kertakaan nähnyt alle 150 hintaa/ suunta. Lisäksi ei auennut Blue 1 joulukalenteri vaan kohde jota esitettiin jäi suttuiseksi sitä ei voinu lukea.

Olenkin käyttänyt muita yhtiöitä, ja tulevana vuonna en edes lue tarjoksia.

Kiitos Blue !

4

479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ulyglogluyg

      "Aion heittää kyllä kaikki Blue 1 postin heti roskakoriin. Nytkin tuli houkutteleva 60-80 euros/suunta eri kaupunkeihin, mutta kun sitä alkaa konkreettisesti suunnittelemaan, on hinnat jopa 10-kertaiset!"

      Juu, on se ny perkule että kun halvimmillaan saa 60-80 e suunta niin se ei onnistukkaan joka päivä JUURI SILLOIN KUN MINÄ HALUAN!!! En pääsekkään perjantaina hyvään hintaan ja sunnuntaina takaisin! Enkä esim laskiaisena tai pääsiäisenä pääsekkään laskettelemaan puoli-ilmaiseksi!?!!??!

      "Lisäksi ei auennut Blue 1 joulukalenteri vaan kohde jota esitettiin jäi suttuiseksi sitä ei voinu lukea."
      JA ON SE NY PERKULE ETTEI BLUE1 SAA EDES MUN TIETOKONETTA JA NETTIYHTEYTTÄ TOIMIMAAN!!!

      "Olenkin käyttänyt muita yhtiöitä, ja tulevana vuonna en edes lue tarjoksia."
      Hyvä sipper pysy lujana!

      "Kiitos Blue !"
      Kiitos sipper!

    • hämäläinen

      En minäkään saa joulukalenteriini luukkua 28. päivälle, kun joulukalenterit loppuvat 24. päivään.

      • xyz xyz

        Ehkä kysyjä ajattelee, että Blue1:n asiakkaalla on joulu ainainen? Joulukalenteri kyllä taisi päättyä jouluaattoon, mutta sattuuhan sitä, että joku klikkaa vanhassa meilissä olevaa linkkiä ja ihmettelee sitten, ettei päivän tarjous enää olekaan voimassa.


      • kuusamoon
        xyz xyz kirjoitti:

        Ehkä kysyjä ajattelee, että Blue1:n asiakkaalla on joulu ainainen? Joulukalenteri kyllä taisi päättyä jouluaattoon, mutta sattuuhan sitä, että joku klikkaa vanhassa meilissä olevaa linkkiä ja ihmettelee sitten, ettei päivän tarjous enää olekaan voimassa.

        Jos tarjouksia nyt näköjään kaivaillaan niin hirveästi, niin katsoppa nämä blue1n tarjoukset. Ne ovat voimassa maanantaihin asti. Itse juuri varasin kuusamoon lennot koko perheelle, hyvä hinta.

        http://www.blue1.com/fi/fi/Tarjoukset/Pyrahdyshinnat/


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      248
      17355
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12333
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6101
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4935
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4930
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4042
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3625
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      22
      3593
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3086
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      31
      2435
    Aihe