ahdistava asunto

wlfkjsdfoj

onko kellään samanlaisia kokemuksia kun mulla??? muutin juuri avomieheni kanssa talviasuttavaan kesämökkiin pikkusen syrjempään kaupungista...olen ikäni asunut kaupugissa.ollaan asuttu nyt 3 vk uudessa vuokra kodissa ja kaikki pelottaa hiljasuus ja pimeys ja etenkin että syttyy tuli palo,kyttään neurottisena häkämittaria ja kaikkee mahollista. nykyisin vaan tiuskin ja äyskin miehelleni kun olen niin sressantunut kaikesta. illalla nukkumaan meno pelottaa että entä jos jotain sattuu kun nukutaan enkä pääse pois..voiko tähän tottua???? vai joudunko muuttamaan takaisin petokellariin...sitä en kyllä haluaisi.päivällä kaikki hyvin kun on valoisaa. mutta ilta kun hämärtyy niin mielikuvistus alkaa laukata...ensimmäiset yötmeni valvoessa,mutta nyt jo saa nukuttua jotenkin,,yksin en uskalla jäädä pimeällä ollenkaan tänne.

7

1039

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sqqDdfFDADSVfff

      Pankaa pihavaloja ja niihin led tai energialamput niin ei mene niin paljon sähköä. valaise koko pihapiiri. Eiköhän siihen totu ihminen on sopeutuva eläin

      • sama kun eka

        ei se tuo pimeys ole enää niinkään kun en vaaan lähde pimeellä mihinkään,mutta sisällä pelottaa yksin olo ja nukkumaaan käynti,entä jos yöllä jotain sattuu ja en pääse pois tai miten poistun???oudot on minullakin pelot mutta huolestuttaa jos tää ei muutu.


      • kyllä maalla nukutaa
        sama kun eka kirjoitti:

        ei se tuo pimeys ole enää niinkään kun en vaaan lähde pimeellä mihinkään,mutta sisällä pelottaa yksin olo ja nukkumaaan käynti,entä jos yöllä jotain sattuu ja en pääse pois tai miten poistun???oudot on minullakin pelot mutta huolestuttaa jos tää ei muutu.

        pelkäät siis tulipaloa mahdollisesti syttyväksi, laita joka huoneeseen palovaroitin ja vaikka makuuhuoneeseen kaksi palovaroitinta tai palo ja häkävaroitin niin kyllä se varmasti rauhoittaa.
        Katso vaikka että saat ikkunan tarvitessa helposti auki josta voi loikata pihalle jos tosiaan on tarve.


    • Kotelon viilaus???

      Kaikki pelottaa ja silleen.. Huh,huh.

    • kaupunki pelottaa

      Miten sinua pelottaa enemmän siellä maalla kuin kaupungissa? Sillä mökissä sun ei tartte vahtia kuin omia tekemisiäsi. Eikö suo pelota kerrostalossa että seinänaapurilla on jääny hellasta levy päälle tai että alkerran ukko nukahtanu tupakin kanssa sohvalle?

      • 1112222221

        Itse en uskaltaisi asua talossa jossa on pizeria.


      • tontit253
        1112222221 kirjoitti:

        Itse en uskaltaisi asua talossa jossa on pizeria.

        moro ostakaa uus auto


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1679
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1186
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1083
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      916
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    10. 71
      567
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. 34
      434
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe