Periaattessa voisi olla ostamatta

Sillä perusteella kun yritti filungilla kiinan rakettia myyvä kansalle. Heti kun mahdollistai niin niin eiku hyväksikäyttö heti päälle. Tämmöstä kansa ei hyväksy!!!!!!!!
1139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaikissa tulitteissa oli tukesin hyväksyntänumero!

Suomen paskantärkeälle ja jäykälle byrokratialle ei vain kelvannut edes heidän oma hyväksyntä!

Veronmaksaja maksaa tämänkin virkamiesten mokailun lopulta. Vahinkoa kärsinyt tulitefirma tulee vaatimaan lakiteitse korvauksia menetetystä myynnistä ja maineen tahraamisesta ja kansalaiset saavat kaivaa sen vuoksi lisää kuvetta verojen muodossa!

Sen sijaan valtion virkamiehet saavat jatkaa mokailujaan ja sähläystä kansalaisilta kerätyin verovaroin, koska heidät on suojeltu niin hyvin lakipykälien taakse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaarteen raketteja kirjoitti:

Sillä perusteella kun yritti filungilla kiinan rakettia myyvä kansalle. Heti kun mahdollistai niin niin eiku hyväksikäyttö heti päälle. Tämmöstä kansa ei hyväksy!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu