Ylipolvensaappaat ja lyhyet naiset

Hahhahaaa

Lyhyet naiset jotka käyttävät ylipolven saappaita. Nauran. Näytätte kolme kertaa lyhyemmiltä.

9

2567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olisinki

      :D totta!

      • 123lyhyt

        Oon huomannu tän itekkin :D Oon lyhyt ja ostin saappaat, jotka saa "suoristettua" niin, että ulottuu yli polven. Taitettuina sopivat mulle, mutta suoristettuina.. :DD Näytän kääpiöltä.


    • --M40+--

      Vahvistan havainnon!Erinomaisen pikku-Myymäisen näköistä.Jotenkin kuitenkin koomisen sympaattisia tunteita herättävää moinen näky...

    • jkysymysva

      mutta entäs jos ne saappaat on korkkarit ja kun korkkarit tuo muutaman sentin(esim 7cm) pituutta niin mahtaako se näytää vielä sillonkin hassulta??

      • gggggggggg6887

        Nuorena miehenä olen sitä mieltä, että korotetut saappaat sopivat kaiken kokoisille ;)


    • pätkä21v.

      En kyllä omasta mielestäni näytä lyhyeltä 10cm koroilla varustetuilla ylipolven saappaillani, vaikka vain 157cm olenkin. Ihan päinvastoin, ne saa mun jalat näyttämään kivan pitkiltä. ;) Eri asia olisi varmasti toki matalemmat korot tai ei korkoja ollenkaan.

    • gasellisääri

      Voin rehellisesti sanoa että ne yli polven saapikkaat,huom korkoa oltava 5-7cm..käyvät mulle erittäin hyvin mutta olenkin todella pitkäsäärinen ja pituutta minulla 181cm..mutta voi kamala kun niitä naisia joilla on lyhyt ja tukevahko vartalo -laittavat itselleen yli polven ja vielä matalatpohjaiset saapikkaat...hui miten koominen näky ja epäseksikästä! Mutta heille käy erittäin hyvin avokärkiset piikarit ja tiukentava hame tai sitten tiukat korkosaapikkaat jotka ylettyy vain max polviin ja on huippukorkeat..sillä nainen näytääkin jo kissimirriltä! :)

    • mmmfgdfdf

      Vaikka olisi korkokengät, mutta pitkä vartiset niin näyttää kyllä harvinaisen hauskalle :)

    • Anonyymi

      Mielestäni näyttää ihan normaalilta että en nyt ihan ymmärrä tätä aloitusta. Vai oletko niin epävarma itsestäsi että piti keksiä joku tekosyy tulla tänne haukkumaan muita ihmisiä? :D taitaa olla sulla huono itsetunto? Kenties olet liian pitkä ja näytät kirahvilta eli salaa toivot olevasi lyhyempi. Eiköhän jokainen käytä sellaisia kenkiä kuin itse haluaa, tuskin se kenenkään muun asia ole mitä jotkut ihmiset käyttää tai ei käytä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      183
      1969
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1362
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      972
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      919
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      711
    Aihe