netti ei pelaa win7 asennuksen jälkeen

mikä vois olla vialla koneessa. Just asennettu windows 7 ja netti alkoi sen jälkeen pätkiä. esimerkiksi se on aina jonkun 30s-1min käytös ja sitten sekoilee. käytössä tw-ea501 adsl modeemi ja asetuksien pitäis olla kondikses.
3305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sydeemi etsii ja asentelee jopa päiväkausii uusii päivityksii.
Mutta kyllä se siitä asettuu ajan olloon.

Äänestä

Sekoilee?
Voisitko antaa hieman tarkempia tietoja mm. miten kone on verkossa (langalla, langattomasti), mitä ohjelmia käytettäessä 'sekoilu' ilmenee.

Äänestä

Avaa komentorivi ja kirjoita komento:" ipconfig /renew" joka uusi osoitteet

Äänestä

Kommentoi aloitusta


....... kirjoitti:

mikä vois olla vialla koneessa. Just asennettu windows 7 ja netti alkoi sen jälkeen pätkiä. esimerkiksi se on aina jonkun 30s-1min käytös ja sitten sekoilee. käytössä tw-ea501 adsl modeemi ja asetuksien pitäis olla kondikses.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu