Helvetillinen krapula

Kuuma kylmälläkin

Aamulla kusella juuri helpotuksen saadessani tajunta räjähti. Jalat menivät alta kun olin saanut housut ylös. Pystyyn nouseminen ja varsinkin se sänkyyn pääseminen olivat yhtä helvettiä ja se tuntui kestävän ikuisesti.

Vaikka en ole nähnytkään noita todellisia putkia, jotka ilmeisemmin alkavat omani 5päivän jälkeen, en ole nähnyt yhtä helvetililistä krapulaa, jonka sain pelkästä 12-packista. 4kinkku ruisleipää päivässä ja juomat työn korvikkeena.

Kummastippa tuo alkomahooli sido sitä energiaa, vaan alentaakin ilmeisemmin verenpainetta. Janoa koittaa tyydyttää kraanasta. Vettä sai monta kertaa lisätä että lasista sai jotain alas. Valmisruokaa ei ollut ja yhtä helvettiä tuo oli iltapäivälle että kinkusta uskolsi leikata veitsellä siivun ruisleivän seuralaiseksi.

3

944

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täh häh

      Miksi et ota loiventavaa?

    • ----

      kärsii koko ruumis.

      • Anonyymi

        Keho kärsii ja ruumis mätänee


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      125
      1155
    2. 67
      1045
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      93
      823
    4. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      77
      753
    5. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      726
    6. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      38
      686
    7. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      624
    8. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      22
      582
    9. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      37
      508
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      467
    Aihe