Ootteko ollu sairaana vahtimassa lapsia vai perutteko keikan?
Sairaana töihin?
jaofi
5209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kai perutaan...
no todellakin kannattaa peruuttaa! minkälainen lapsenvahti on kyseessä jos menee sairaana lapsia hoitamaan, riippuu kyllä miten on kipeä, mutta aika helposti voi tarttua lapsillekkin! ja eihän välttämättä edes jaksa hoitaa lapsia!
No sitä minäkin, mutta kun lapsen vanhempi tuntui itse olevan toista mieltä! Meni nimittäin suunnitelmat uusiksi. Ärsyttää että lapsenhoitajan terveys ei paljoa tunnu painavan.
Olen mennyt, kerran oli viikon yökeikka (päiväksi menin kotiin, yöksi töihin) ja olin koko viikon kipeänä, enemmän ja vähemmän kuumeessa, mutta koska työni piti sisällään nukkumisen ja telkkarin katsomisen, päätin etten peru, koska se olisi ollut lapsen äidille hankalaa ja lapsen kanssa en edes ollut tekemisissä :)
Normi keikalle en menisi kipeänä ellei nyt oo vaan joku päänsärky.
Mulla olis ollu yli 24h kestävä keikka. Peruin jo siksi, kun mielestäni se olisi ollut riski vaippaikäiselle lapselle itselleen. En kyllä paljoa saanut ymmärrystä vanhemmilta : (