lapsen kanssa matkailu

mamma78

Onko ehdotuksia minne voisi mennä lapsen kanssa matkalle? Lentokentältä ei suotavaa kamalan kauan istumista bussissa

2

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin on

      nyt ole kiinni lentokentällä tai bussissa istumisesta sillä koneessa se lapsi hermostuu pitkillä lennnoilla. Ja ihan itse saat päättää minne menet ja milloin....

    • .....

      Kunhan katselet noita nettisivuja, niissä mainitaan yleensä kuinka pitkä matka on lentokentälle. En valitsisi hotellia sillä perusteella että kenttä on lähellä, koska sitä varmemmin koneiden ääni häiritsee.
      Valitsisin tasokkaan hotellin jossa on lapsesi ikäisille tekemistä. Olen ollut kerran tyttäreni kanssa yksin reissussa, hän oli silloin jo 9, ja viihtyi siellä missä minäkin, ei halunnut mihinkään lastenkerhoihin.
      Vuodenajasta riippuen lämmitetty uima-allas ja hyvä ranta, niillä pärjää jo kovasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      274
      3497
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      134
      1899
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      300
      1629
    4. 80
      1479
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      82
      1476
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      53
      1176
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1150
    8. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      71
      1061
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1031
    10. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      1007
    Aihe