Kauniita

Hämärä ilta, kuukin poissa
toivoa näkyi viimeyön kipunoissa
väki iloiten kuorossa huusi
tervetuloa nyt uusi vuosi.

Niin sitä moni toivoa voi
että korvissa ilon kellot soi
rinta rinnan ystävät nää
kulkea voi pystyssä pää.
4292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hyvää yötä ja hyvää uutta vuotta, runoilijalle ja muille palstailijoille.

Äänestä
  • Söpöä. :)

    Äänestä

Kiitos sinulle kauniista runosta.
Mukavaa päivää runoilijalle ja kaikille muille palstalaisille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*unia* kirjoitti:

Hämärä ilta, kuukin poissa
toivoa näkyi viimeyön kipunoissa
väki iloiten kuorossa huusi
tervetuloa nyt uusi vuosi.

Niin sitä moni toivoa voi
että korvissa ilon kellot soi
rinta rinnan ystävät nää
kulkea voi pystyssä pää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu