sillon, kun kaikki olis ollu mahollista...?
Vai nautitko sä siitä, että näät nyt mun kärsivän...?
Vai nautitko sä siitä, että näät nyt mun kärsivän...?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Kun en näe...?
Noooo eipä kyllä varmaan ollut mulle...
En nauti siitä, että näen sinun kärsivän. Jos vain antaisit, tekisin kaikki ne teot jotka aina halusinkin tehdä. Kaikki ne, jotka sinä ansaitset. Aina minä sinua halusin.
Ehkä...
Mut nyt tässä tilanteessa se ei ole mahdollista.
tilanne?
ei ole mahdollista? Mikä tilanne nyt on sitten?
Hänellä on joku muu.
aivan varma? Siis fakta?
Tiedän. Tuo "ehkä" on kuitenkin jo enemmän kuin uskalsin toivoa.
Muistelen erästä tapahtumaa menneisyydestä ja miten valtavasti halusin erästä ihmistä. Vaikea oli pitää sormiaan erossa. En olisi epäillyt hetkeäkään. Eipä ole vielä yhtä sävähdyttävää ihmistä kohdalleni osunut. Toisaalta hyvä ettei mitään tapahtunut, se olisi ollut väärin ja ei kuitenkaan, toisaalta mitään muuta en olisi halunnut kuin edes yhden yön. Menneet ovat menneitä ja lämpimät muistot jää. Ehkäpä vielä eteeni astuu mies joka saa vastaavanlaiset tuntemukset saamaan minussa aikaan. Toivossa on hyvä elää:)
Olen varma.
Toi "ehkä" tarkotti sitä, että ehkä sä noin haluaisit.
ei varmaan auta muu kuin jatkaa matkaa. Surullista sulle, mutta (been there) siihen ei kuole, vaikka aluksi siltä tuntuu. Ja saattaa tuntua pitkänkin aikaa, jos oikeasti välitti/rakasti. Tsemppiä, muuta en pysty sanomaan.
Vasta leikattu, mitä lie?
Olet liikaa vahannu köökinikkunasta! Toisen seuraaminen on rikos!! Ja sitte huutelet täällä koko maailmalle valheita. Jotka keksit omasta päästäsi, kiusataksesi hänen muijaa sa, eikö vain?
Ehkä hän ei halunnut sua eikä halua vieläkään ja sun pitäis herätä fantasioistasi ja yrittää jatkaa eteenpäin elämässäsi, eikä kuvitella, että joku joka ei halunnut sua nyt yhtäkkiä olisikin alkanut kirjoittelemaan sulle jotain anonyymejä nettiviestejä, varsinkin jos kys. henkilöllä on jo joku toinen rakas. Herätys!!!!
Kyllä olen samaa mieltä siinä, että aika surullista jos jämähtää tiettyyn ihmiseen eikä edes yritä jatkaa elämäänsä tai avoimin silmin ala katsella ympärilleen. Maailma on pullollaan mahdollisuuksia, ihmisiä. Herätys todellakin liioista fantasioista ja unelmista. Jääköön joku ihminen lämpimänä muistona sydämeen, mieleen mutta elämän pitää (isi) jatkua. Totean tämä sen perusteella mitä on täällä tullut jonkun verran luettuä näitä jo sarjassamme epätoivoisia viestejä, sorry nyt vaan kaikki kaipilijat suoruuteni. Täällä on muutamat kirjoitukset kyllä sitä luokkaa, että melkein jo sääliksi käy. En halua vähätellä kenenkään tunteita siitä ei ole kyse, mutta jossain vaiheessa pitäisi osata antaa periksi ja jatkaa elämäänsä jokainen tahollaan ja tavallaan. Kyllähän minä ymmärrän, että osa porukoista purkaa tunteitaan ja tuntemuksiaan ei siinä mitään, mutta joistakin kuultaa niin suuri epätoivo, itsemurhilla uhkaillaan, katkeruutta, kaikenlaista. Onko yksikään ihminen sen arvoinen, että hänen takiaan pitäisi koko loppuelämänsä tai vuosia märehtiä hänen peräänsä. Hänet voi pitää muistoissaan, sielunsa sopukoissa vaikka iäti, mutta elämä jatkuu.
Kumpa kaikki olisi aina niin yksinkertasta, mut kun ei valitettavasti ole.
Niin ei kai se ole aina niin yksiselitteistä. Toisaalta onkohan minussa jokin vika koska mietin, että on vain päätetttävä jatkaa elämäänsä. Nostaa itseään niskasa kiinni koska tunteissa liika lilluminen vie hirivittävästi henkisiä voimavaroja.
" vai nautitko kun näet mun kärsivän" -ajattelusta, että aloittaja on jotenkin pelottavan harhaisella tavalla ajatteleva ihminen. Ei todellaakaan tervettä.
Se oikea tyyppi varmaan tuskin edes ajattelee aloittajaa, vaan makaa jossain sohvalla kultansa kainalossa kun ap fantasioi pääässään, että joku haluaa kiduttaa häntä olemalla vällittämättä. Ei se niin mene. Joskus tunteet vaan OVAT yksipuolisia, vaikka se on vaika asia tunnustaa ja tunnistaa. Se sattuu, mutta parempi kohdata totuus ja elää oikeaa elämää kuin elää harhoissa.
Tai sitte en ole harhanen.
Älä arvaile.
"vähän" olla, älä huijaa itseäsi.
Voisimpa sanoakin, että olen kuvitellut kaiken ja huijannut itseäni. Mäkin jonkun aikaa luulin kuvitelleeni kaiken.
Olis paljon helpompaa, jos niin olis ollutkin.
Vaikka olisit. Se ei poista tunteita joita sinua kohtaan tunnen. Leijailet mielessäni ristiin rastiin. Luoden loputtoman yhdistelmän tunnetta jolle ei tunnu olevan loppua. Siitä voisi syntyä jotain kaunista. Ja siitä jos mistä tulen hyvälle mielelle.
Sinä olet kapinen huora = ELUKKA!!
Heh, no niin sielläpäs tuli sitten oikeita viisauden sanoja. Pidä vaan toi asenne jos siltä tuntuu ja helpottaa elämääsi:D
mahtavan, ihailtavan asiallinen...paska!
Enkö olekkin:D Olen suorastaan täydellinen paska. Huvittaa kun ihmiset ovat niin vittuuntuneita ja kyrpiintyneitä elämäänsä, että täytyy purkaa pahaa oloaan tuntemattomiin ihmisiin. No, ainahan sitä saa huudella ihan mitä tahansa, pysyypähän tässä hereillä:) Joko ärsyttää?
Varo vaanärsyttämästä sitä.kosto on hirmuinen.
Sen verran voin oikasta sun käsitystä, että olen huorasta niin kaukana, kun voi olla.
Ihanaa vuoden alkua sullekin.
Heh aina vain paranee. Tämä käy jo mielenkiintoiseksi. Ketähän SITÄ mahtanen ärsyttää? Jippii saanko herneet jollekkin nenään? Hyvä jos vähän vastinetta ihmisestä löytyy, se on vain plussaa.
kun en sulle edes vastannut :)
Ja tuo nut oli lähinnä oma toteamus perässä....tuo paska....lähinnä koska huvittaaaa tääää touhu täällä niiiiiiiin...
Harmi:D olen nyt niin velmulla tuulella, että olisin kaivannut pientä äksöniä. No leikki leikkinä. Kieltämättä tämä alkaa mennä huumorin puolelle.
Kirjtteee meinaan tänne viä seuraavatkin viis vuotta.
ei voi aina ymmärtää näitä... Sun täytyy nyt velmuilla jollekin muulle, koska mulle et herneitä nenään ihan helpolla saa :P
se joka leikin aloittaa se leikin sitten myös kestäköön.
Böö:( No yrittänyttä ei laiteta. Eipä kyllä ihan hevillä minullekkaan. Tosin taitaa olla aika paljon päivästä kiinni. Toisinaan vaikka suurinpiirtein tulisi paskaa niskaan, niin ei tunu missään ja toisinaan ei tarvitse sanoa kuin kissa, niin johan nenässä tuntuu oirehdintaa . Kaipa ne on nämä naisten hormoonit mitkä välillä tekee herkemmäksi:D Ok, pitääpä kokeilla joskos joku muu haluaa velmuilla, heh.
Sulla oli mahdollisuus. Tein sulle ehdotuksia. En suoria kylläkään. Jäit koukkuun sen entisen kanssa. Vieläkin on mahdollisuus tehdä muutoksia ja elää omaakin vapaanpaa elämää.
voivoi. kökkö.
Yhdessäkään vaiheessa ei ole ollut mikään mahdollista kokoajan on menty "yhteiskunnan" tarpeiden ja pakollisten leikkien mukaan. Vain vapaaehtoisessa ja vapaassa maailmassa voi toimia oikein.
Tuu kattoo, mun pihalla on haukka
Koivun latvassa
Pesulla