Mä

ajattelin pitää sulle "hautajaiset". Soitan jonkun kauniin biisin ja sytytän kynttilän sun muistolle. Päästän ajatuksissani irti susta ja ajattelen, että mulle sä olet tavallaan kuollut. Se on symbolinen juttu, mutta tärkeä jotta voin jatkaa elämääni.
15381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Jos mä tulen sitten aina välillä kummittelemaan ;)

Äänestä

jees, mä en ainakaan kuollu ole

Äänestä

tajuuko sä idioootti mitään

Äänestä

sitten oikeasti kuolla jos en sulle mitään merkkaa.

Äänestä

Kohtuullisen kornia tekstiä!
Elämä jatkuu ilman symbolista kuolemaakin.
Sinusta se on kiinni ei rituaaleista. Tajuat ehkä joskus, sitten kun oikeasti menetät jonkun rakkaasi...

Äänestä

hitto mitä

Äänestä

sellainen ajatus että, mitä se sun sydän sanoo kun "hautaat mut elävänä "?

Äänestä

voi sitten viedä itselleni kukkia.

Äänestä
  • lemmikki-kukkasia isooooon kimpun keräisin. ne niin kauniita pieniä vaaleansinisiä.

    Äänestä

ansainnutkaan. Kärsi ja kuole yksinäisenä! Manataan sutkin hornan kuuseen, kun toiselle kuolemaa toivot! Joo, sellainen sun aloituksesi oli, turha selitellä mitään, idiootti.

Äänestä

Oikeassa olet, on hyvä päästää tunteista irti , toivottavsti siitä ei tule liian rankka kokemus sulle
mutta, mutta tee siitä mahdollisimman kaunis hetki ,että siitä jää kaunis muisto sinulle.

Äänestä

vaan, takuuvarmasti vaikutus on päinvastainen

Äänestä

hautajaiset.

Äänestä

Jos olet hän (mies), niin näinhän minä kehotin tekemäänkin tuolla yhdessä kirjoituksessani... Kaikkein mieluiten olisin ollut kanssasi tekemisissä ihan elävänä, mutta kun en kelvannut, niin joudun liikkumaan lähelläsi kuin aave...

Äänestä

kuuntele musiikkia "mä annan sut pois, mä päästän sut pois.."
Ajatuksesi irtautuu tulevaan , tyhjiöön..
sydämesi ei koskaan päästä sitä tunnetta pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


shine on me kirjoitti:

ajattelin pitää sulle "hautajaiset". Soitan jonkun kauniin biisin ja sytytän kynttilän sun muistolle. Päästän ajatuksissani irti susta ja ajattelen, että mulle sä olet tavallaan kuollut. Se on symbolinen juttu, mutta tärkeä jotta voin jatkaa elämääni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu