Mitä miältä ootte:olin yhen jätkän kans täs vähä aikaa sit. Meil oli tosi hauskaa yhdes, ja se sano rakastavansa mua. Mut sit yks kaunis päivä se päättiki jättää mut ilman mitää syytä.. Ja viästillä!!!!!! Vaik oltii molemmat samas rakennukses, nii ei silti ollu munaa tulla päi naamaa sanomaa!!!!! Mun miälestä ei oo mitää rasittavampaa, ku jättää tai yleensäkkää sanoa mitään tärkiää viästillä! Jos yhtää välittää/on edes joskus välittäny, ni kyl se pitää voida tulla päi naamaa sanomaa, vai mitä miältä ootte? Se jätkä oli mulle tosi tärkee, ja vaik tosta on jo yli kk, ni silti viäl itken melk. kerran päiväs sen sian takia..Nyt saa viästil jättämine loppua, vai??? Ottakaa kantaa!
Munaton jätkä iski!!!
~Broken heart~
9761
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Itselleni kävin samoin. Tosin oltiin n. 6 kk yhessä joten sen jälkeen kuvittelis saavansa ilmoituksen päin naamaa.
Ei puhuttu sen jälkeen vuoteen. En ikinä vastannut sille mitään.
Miehet on hankalia.
Tosin nyt ymmärrän että se sattu sitä yhtä paljon ku mua joten ei voinut sanoa päin naamaa. Mutta silti.
Jätkät on pelkureita. Ehkä ne joku päivä oppii.
Miehet OVAT hankalia,se on faktaa.Koskaan ei tiedä mitä ne haluavat,milloin ja miksi.Kun ylensäkkään miehet eivät osaa puhua suoraan tai sanoa asioita päin naamaa,vaan kiertävät asioita ja yhtäkkiä jotenkin ilmoittavat asiansa viestillä tai kaverin kautta.Mikään ei voi olla niin inhottavaa kuin tommonen touhu.
Niin ja jos eivät ilmoita asiaansa tekstiviestillä niin toinen helppo tapa on tietenkin netin kautta.
Ennen vanhaa oli vaan pakko tulla sanomaan asiansa päin naamaa,mutta nykyään kaikki on niin helppoa.Ei tarvitse kuin näpäyttää asiansa ja lähettää,sen jälkeen vain häipyy koko jutusta sanaakaan sanomatta.
Jos jätkä sano rakastavansa sinua,niin se ei ehkä välttämättä edes tiedä mitä rakkaus on.Ei siis millään pahalla,mutta rakkaus ei ole tollasta.Kukaan ei voisi olla RAKKAALLEEN noin kylmä.On minullekkin vaikka kuinka monta kertaa sanottu että joo "mä rakastan sua" ja parin viikon päästä juttu on ohi.Ei ei,ei todellakaan rakkaus voi olla noin lyhyttä ja nopeaa.
Hohhoja sellasille miehille.Menis kotiin kasvaa.
noh, onhan naisissakin tai ainakin niissä ketä mä oon tapaillu nii vähän samallaisia ominaisuuksia :/
mut jätetty 2 kertaa tekstiviestillä..
Kun jätkä jättää tolla tavalla (ilmeisesti lyhyen suhteen), ei kyse ole ollut rakkaudesta. Jos jätkä on sua todella rakastanut, ei hän toista noin vain jätä. Kuvittelisin, että rakastunut mies on valmis yrittämään vielä, vaikka rakkaus olisikin kuollut, hakemaan takaisin sitä rakkautta, joka välillänne oli.
Rakkaus ei kuole hetkessä, joten hän ei rakastanutkaan sua. Hän ei tiedä, mitä rakkaus on.
Pitäs lailla kieltää vistillä jättäminen!! Se on jotain niin törkeetä, ainakin siinä vaiheessa jos on rakastanu toista.. Mut se on jotain niin kauheeta kun tulee viesti..
Otan osaa!:( Mulle kävi ihan melkee samanlainen juttu!!! munki jätkä jätti mut tekstarilla!!! tai niinku kerto siinä viestissä et sillä oli ollu vähän aikaa jotain juttuu jonku toisen muijan kanssa!! sillon kyllä vähän vitutti!! ei oo pokkaa sanoa päin naamaa!!säälittävää.Sillon mulle tuli kamala masennus.En pystyny lukee yhtään kokeisiin ku oli koeviikko,en pystyny syömään hyvin pariin päivään,ja nukuin yöllä vaan jotain
3 tuntii ku en saanu nukuttua..ja itkin myös melkee kokoajan viikon putkeen.. tuntuu vieläki ihan kamalalta..mä oon ihan hajalla..vaikka ei seurusteltu ku vaan jotai vähän alle 2kk..
mut kyllä se siitä..aika parantaa haavat!
yritä jaksaa! tiiän todellakin kuinka pahalta susta tuntuu!! tsemppiä!
Joo kiitoxia tosiaan, tollaset äijät on sikoja, eikä niitten takia pitäis itkee, mut minkäs teet.. Oon itekki ajatellu, et ei se sit varmaa mua ikinä oo rakastanukkaa..:( harmi vaa ku mä aina rakastun vääränlaisii jätkii..!Tsemppiä vaa teille saman kokeneille..:)
..tsemppiä sullekkin ja koita jaksaa niitten kaikkien sikojen kanssa joihin tulet vielä "rakastumaan"!! mulla itelläni on sama ongelma, nappaan aina ne väärät jätkät.. mutta toivottavasti joskus löydän sen oman rakkaan joka tosiaan rakastaa mua!! ja samaa toivon teille kaikille muille joilta se oma OIKEA vielä puuttuu!!
sika oli!