Terve!
Tarvitsisin työpöydän. Olen tuskastunut Ikean lastulevypöytiin sekä sitten hieman hinnakkaampiin malleihin, joita löytyy muista huonekaluliikkeista, kun ei niihin oikein olisi varaa. Sain idean, että miksi en itse tekisi työpöytää.
Työpöytään tulisi yksi laatikosto toiseen päähän, ja toiseen päähän jalat.
Olisiko teillä vinkkejä puutavaran ostoon, ja työpöydän rakentamiseen?
Miten rakentaa työpöytä?
Norsukeisari
1
509
Vastaukset
- yg glky ugol yuigo l
Noh, kaupasta riittävästi kakkosnelosta, kakkoskakkosta, lautaa, vaneria, puuliimaa, ruuveja, kulmarautoja, jotain maalia, eipä pöytään paljoa muuta tarvitse.
Jonkin ompelupöydän saa vanhasta laakaovesta, kakkoskakkosesta ja kierrätyksestä haetusta keittiökaapista, vähän liima ja ruuveja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet toisen kanssa
...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain2241566- 291403
Kuka teistä on paras nainen
A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊611279Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!701242- 781204
Osaako joku selittää tätä
Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?761179Jos me joskus nähtäisiin
niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi1031173- 54998
Lesken uusi
Onko totta että puolangan kunnalla töissä ollut mies joka kuoli niin sen vaimolla jo uusi lohduttaja. Pitäneekö paikkans18972Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"
Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per177865