ostetaan jalostukseen käypiä chinchilloja. pääsevät hyvään ja eläinrakkaaseen kotiin.
ostetaan chinchilloja
7
409
Vastaukset
- ........
Kuinka paljon sinulla on tietoa lajista? Pohdin tätä, kun sinulla näyttää olevan hieman haussa kanavakin, mistä on järkevä alkaa etsiä jalostustasoisia eläimiä. Suomi24 nyt on niitä viimeisimpiä paikkoja... Jos aiot poikasia alkaa teettämään, tulisi sinulla olla tarpeeksi tietoa eläinlajista.
- ihmettelenkäytöstäsi
miksi pitää alkaa sanomaan, että hanki tiétoa pälä pälä... jos et tiedä miten hyvin noita lemmikkejä etsivä tietää noista eläimistä??? Jos joku kysyy eläimiä niin miksi pitää vastata jotain aiheeseen liittymätöntä??? Ja tämä viesti ei nyt varmaan olekkaan niille "haukkujille" esim sinulle ........ tarkoitettu..
jooo, et miettikää ensin mitä kirjoitatte tänne, se saataa nimittäin luokata toisia!
- MJM86
mulla olisi yksi beige ja yksi tavallisen värinen uros chinchilla toinen on puolitoista vuotta ja toinen puoli vuotta vanha lisätietoa 0445909860
- perttipenanen
Ensinnäkin, ei kovinkaan paljoa luottamusta herätä, kun muutaman sanan verran kirjoitetaan...
Ties, mihinkä pentutehtailuun/millaisiin olosuhteisiin lemmikki päätyy. Eläimestään välittävä ihminen ei muutaman sanan perusteella anna yhteystietojaan.
Oikea paikka kysyä moisia on;
http://www.slcry.net/kasvattajat/ - Frodo2010
Myyn/ annan (hyvään kotiin) kaksi Chichillapoikasta. Synt. 14.9.2011. Poikaset terveitä ja vilkkaita, toinen kesympi kuin toinen. Pienestä asti ovat asuneet samassa häkisssä äidin kanssa. Molemmat uroksia. Isällä ei papereita, mutta äiti rekisteröity. Asumme Helsingissä ja vauvoja saa tulla katsomaan.
- asfasdf
Kannattaa ottaa poikaset pois emän luota (vieroitusikä 2 kk), sillä ne voivat 3-kuukautisina olla jo sukukypsiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033812Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii602406Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472203
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561247
- 701147
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1241117