Ostin tälläset minivilkut ( http://www.mc-scatter.com/minivilkkupari-kirkkaalla-lasilla-p-5442.html ), ja kun pistin ne kiinni mopoon, mitään ei tapahtunu kun pistin vilkun päälle. Sitten otin vilkut takaa irti, niin heti rupes etuvilkku palamaan. Kun pistin takavilkut takaisin kiinni, nii alko toimii normaalisti, MUTTA kun otin virrat pois, hetken kuluttua pistin takaisin päälle, niin vilkut ei enää toiminu ( teki samaa ku ekalla kerralla )
Ja jos otti virrat pois vilkut päällä ja pisti takas nii toimi normaalisti... Olisi kiva jos joku osais auttaa.
Ja jos otti virrat pois vilkut päällä ja pisti takas nii toimi normaalisti... Olisi kiva jos joku osais auttaa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sun pitää laittaa ledivilkku vastus väliin maksaa noin 15 €
Eihän nuo toimi ledeillä? vai olenko ymmärtänyt jotain väärin.. "minivilkkupari, musta runko, kirkkaalla lasilla, oranssi poltin."
Generic trigger 50sm competition mallissa on led-vilkut vakiona :D
käys johdot vielä läpi!! ja aina ei värit täsmää!! kokeiles vaihtaa johtoja keskenään ! siis ttarkoitan vilkun johtoja
Hmmm.... Pistin etuvilkut kiinni, ja otin takavilkut irti. Sitten testasin niitä,ja huomasin että etuvilkut vilkku normaalia tahtia, eikö niitten pitäisikin vilkkua nopeesti jos on takavilkku irti tai rikki?
Mistähän tuo nyt mahtaisi johtua...?
Mistähän tuo nyt mahtaisi johtua...?
mua panettaa