Kyllä ammattilaiset tietää

millä merkeillä kannattaa ajella 100 tonnia vuodessa.

http://www.savonsanomat.fi/multimedia/archive/00143/autoliite_1506_143849a.pdf
10374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eikä niin kaukana Toyotan perässä edes.

Äänestä
  • Olisivatkohan ammattilaiset valinneet Citroenin jopa useammin kuin siviiliautoilijat ? Te tilastonikkarit, siinäpä teille laskemista.

    Äänestä

  • C5 Exclusive kirjoitti:

    Olisivatkohan ammattilaiset valinneet Citroenin jopa useammin kuin siviiliautoilijat ? Te tilastonikkarit, siinäpä teille laskemista.

    åsmå ihan varmasti.

    Äänestä

ajella. Täällä ajellaan Citroeneillä.

Äänestä

Toyota takseja on monikertaisesti enemmän kuin PSA:n tuotoksia yhteensä :D.

Äänestä
  • päähänsä kuvitella, että taksikuskit on ammattilaisia. Ehko joskus vuosikymmeniä sitten ne oli, nykyään kuskien valtaosa on kaikenlaisia ählämeitä, opiskelussa kämmänneitä ja muita luusereita, jotka renkeinä ajavat yöajat ja pyhät.

    Äänestä

  • ovat saaneet kirjoitti:

    päähänsä kuvitella, että taksikuskit on ammattilaisia. Ehko joskus vuosikymmeniä sitten ne oli, nykyään kuskien valtaosa on kaikenlaisia ählämeitä, opiskelussa kämmänneitä ja muita luusereita, jotka renkeinä ajavat yöajat ja pyhät.

    Ammattilaisia ovat "isännät" jotka päättävät millä kuskit ajavat

    Äänestä

  • käsittää kirjoitti:

    Ammattilaisia ovat "isännät" jotka päättävät millä kuskit ajavat

    Kyllä isännät osaavat laskea. Rengille otetaan halpa perus Avensis ajoon, ja saadaan vuoden päästä melkein rahat takaiaisin. Jos isäntä ajaa itse, on alla Mersu tai Volvo.

    Äänestä

  • oikein hyvin kirjoitti:

    Kyllä isännät osaavat laskea. Rengille otetaan halpa perus Avensis ajoon, ja saadaan vuoden päästä melkein rahat takaiaisin. Jos isäntä ajaa itse, on alla Mersu tai Volvo.

    Mersulla ajelen ja muuten isännät/rengit ajelevat samoilla autoilla ja niitä Citikoita
    ei muuten paljon näy seisooko pajalla ? kuka tietää..

    Äänestä

Niinkuin tuossa linkin tekstissä lukee,( jos aloittajalla on keskittymiskykyä tuonne lähes loppuun asti artikkelia lukea) että tärkein kriteeri on automerkin huollon toimivuus. Autobon ei ole tätä asiaa hoitanut, joten eiköhän tuo selittäne asiaa, myös tietty asiaan vaikuttaa jälleenmyyntihinta, joka suomessa valintaan vaikuttaa.
Olen kahta uuden C5.n taksikuskia jututtanut ja ei heillä itse autosta ollut moitittavaa, toisella oli ajettu 140 tuhatta ja toisella 180 tuhatta.
Toivat myös esille tuon huoltojutun, että Mersulla ja volvolla on erillinen huolto takseille, että pääsevät huoltoon heti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4 mahtimerkkiä kirjoitti:

millä merkeillä kannattaa ajella 100 tonnia vuodessa.

http://www.savonsanomat.fi/multimedia/archive/00143/autoliite_1506_143849a.pdf

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu