Mielessä olisi Lancer 2.0 farkku vm. 04-07. Ajoin ko. autoa uutena joskus 2004, ajettavuus oli ainakin tosi hyvä japsiksi. Mitä ootte tykänneet, keillä on/ollut tuommoinen kulkine? Ajattelin vain taasen siirtyä mitsu-kantaan muutaman "eurohörhöilyn" jälkeen. Eikö tää malli ole vielä kuiteski aito japanilainen? Mulla oli aikoinaan Galant 2.0 -90 ja Lancer stw 1.6 4x4 -93, joista jäi aika positiivinen kuva toimivuuden kannalta.
Lanceri 04-
5
486
Vastaukset
- nipponisti.
Onhan se oikea auto, valmistettu japanissa. Meillä oli (vaimon autona) viimeistä farkkumallia, 1,6 koneella, ja pelas hienosti, oli lämmin ja hyvä ajoltaan.
- onhan se kai?
Osa näistä tulee samasta paikasta,kun Volvo 40srj eli Hollannista! Alusta sama,et semmonen japsi.
- nipponisti.
onhan se kai? kirjoitti:
Osa näistä tulee samasta paikasta,kun Volvo 40srj eli Hollannista! Alusta sama,et semmonen japsi.
Olet tietämätön. Lancerit tehdään japanissa, coltit hollannissa, volvon pienemmät mallit ihan eri tehtaalla, muistaakseni belgiassa, lisäksi volvoissa käytetään fordin kanssa samoja osia, ja niiden alustat on yhteiset, focus=volvo 40/50.
Että semmoinen japsi. ;-) - jumppeloora
nipponisti. kirjoitti:
Olet tietämätön. Lancerit tehdään japanissa, coltit hollannissa, volvon pienemmät mallit ihan eri tehtaalla, muistaakseni belgiassa, lisäksi volvoissa käytetään fordin kanssa samoja osia, ja niiden alustat on yhteiset, focus=volvo 40/50.
Että semmoinen japsi. ;-)Kyl vaan on vanhempien 40 sarjalaisten kans samaa sukua (v/40) kurkkaappa joskus romun alle ja pähkää osia.Ehkä nää henkilö versiot tuoreemmat ja vanhemmat on tehty eri paikas.
Notta ehkäpä viel skarppaat.No onneks itel ei enää oo tommosta. - nipponisti.
jumppeloora kirjoitti:
Kyl vaan on vanhempien 40 sarjalaisten kans samaa sukua (v/40) kurkkaappa joskus romun alle ja pähkää osia.Ehkä nää henkilö versiot tuoreemmat ja vanhemmat on tehty eri paikas.
Notta ehkäpä viel skarppaat.No onneks itel ei enää oo tommosta.Sille mä en voi mitään jos jossakin vanhasaa volvossa on samanlaisia osia kuin Lancerissa, tehtiinhän Mitsun Carisma samalla tehtaalla Hollannissa, mutta ei koskaan Lanceria. Ilmeisen vaikeaa on sinulle erottaa eri mallisarjojen autoja toisistaan?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 24214990
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?461924- 1841446
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1091342- 281209
- 122958
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30912Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex81774Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80738- 75668