Playa del Ingles tammikuussa

kannattaako?

Hei te jotka olette olleet Inglesissä tammi-helmikuussa. Kuinka lämmintä siellä yleensä on tuohon vuodenaikaan? Onko merivesi sen verran lämmintä, että uimaan uskaltaa?

7

1691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 16+8

      Jos saarilla käy miljoonia ihmisiä talvikuukausina, eiköhän sinne kannata mennä lämpöä hakemaan.
      Päivälämmöt 22-27c, ja kyllähän suomalaiset aina tarkenevat siellä meressä uida. Ja jos on liian kylmää ui altaissa. Hyvää lomaa !!

    • Tulin viime yönä Inglesistä. Ekat päivät oli puolipilvisiä, loput kunnon auringonpaistettakin. Päivälämmöt tosiaan oli noin 21-28, illalla välillä vetäisin pitkähihaista päälle.
      Merivesi oli viileää, noin 20. Kyllä siellä pulahdin mutta altaassa uin mieluummin. Eli jos on hotellissa lämmitetty allas, uiminen on toki kivempaa. Hotellissa oli suomalainen sauna ja poreallas, sielläkin tuli pari kertaa käytyä.
      Viikon aikana sain kunnon rusketuksen ja rutkasti energiaa. Tietysti pidempi matka parempi jos mahdollista. Tuolla oli satanut paljon marras-joulukuussa, rinteet oli ihan vihreänä ja Maspalomasin rantaan oli tullut kivikkoa. Nyt oli luvattu hyvää säätä jatkoonkin.

    • Turbo bub käviä

      HOLA !
      Tultiin kans just INGLESIST ja ihan riittävän lämmintä oli .
      Uimassa käytiin meressä aina kun rannalla oltiin .
      Iltaisin tarvi pitkä hihasta paitaa.
      Kivaa lomaa

    • alkup.

      Kiva kuulla, hieman mietitytti nuo lämpötilat. Toivottavasti sattuu hyvät ilmat myös silloin. Puolentoista viikon päästä ollaan lähdössä :)

      • 61

        JEP,15.1 LENTO INGLESIIN VIIKOKSI.
        4 LEIDIÄ


      • lovisa-mummo
        61 kirjoitti:

        JEP,15.1 LENTO INGLESIIN VIIKOKSI.
        4 LEIDIÄ

        Kyllä täällä on lämmintä ollut,tänäkin päivänä 24 astetta.Kyllä se Suomen kelit voittaa ainakin tällä hetkellä.Ei muuta kuin iloista lomamieltä ja pitäkää hauskaa!


      • tulossa ollaan
        lovisa-mummo kirjoitti:

        Kyllä täällä on lämmintä ollut,tänäkin päivänä 24 astetta.Kyllä se Suomen kelit voittaa ainakin tällä hetkellä.Ei muuta kuin iloista lomamieltä ja pitäkää hauskaa!

        Jee kiva kuulla, että on lämmin! Vajaan vuorokauden päästä ollaan siellä :) :) Toivottavasti päästään heti makoileen aurinkoon!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      204
      3065
    2. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      239
      1580
    3. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      92
      1442
    4. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      88
      1332
    5. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      46
      1294
    6. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      148
      1196
    7. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      12
      1158
    8. Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!

      "Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze
      Maailman menoa
      119
      989
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      89
      912
    10. Tuntuu liian hankalalta

      Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.
      Ikävä
      44
      793
    Aihe