Onko rannalla baareja josta voi ostaa kylmiä juotavia? Jos tulee käveltyä rannalla olisi välillä kivä piipahtaa rantabaareissa. Entä onko Mui Nen niemessä ruokapaikkoja ja millaisia?
Rantaravintolat Mui nen rannoilla
Loma lähestyy
3738
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä siellä löytyy joka hotellin rannalta baareja riittäväsi, ruokapaikkoja on rantatie täynnä joka lähtöön. Ranta Mui ne:ssä oli ylättävän huonosti hoidettu. Tuntui ettei rannasta vastannut oikein kukaan ja hotellin vastuualue alkoi vasta rantatuolien kohdalla. Meillä oli hotelissa uimaallas, mikä oli kyllä miellyttävämpi, kun vieressä oleva ranta.
Mui Nen rantakadulla löytyy ravintola GUAVA (ei meren puolella) , jonka tunnistaa siitä, että edustalla on vene, josta voit valita haluamasi ravut tai kalat ja heti sen takana valkoinen iso keittiö,jossa kokit grillaavat mereneläviä ja lihaa. Mahtava ruoka, suosittelen! Oli joka ilta täynnä ja sinne kannattaakin mennä viim. klo 19-19.30 maissa, jotta esim. äyriäiset eivät lopu.
Pari vuotta sitten oli kans kauhean suosittu. Viime vuonna taas ei. Joka ilta melko tyhjä.....