Menkat, ne vitun alaselkä ja alavatsakivut. Ja muutenkin vittumaiset.
Tätä ei tietenkää kaikki tee mutta se kaikki pynttäytyminen miesten eteen jne. Ei oo miehillä
yhtä vaikeeta:D
Ekaa kertaa ku rupee paneen ni tuskin se miestä sattuu niin paljo ku naista? Täähä ei tietenkää koske
kaikkia , joillaki sattuu vitu enemmä joillaki taas ei mut silti :D
Tätäkään ei ehkä kaikki käy läpi mutta 9kk kantaa lasta sisällään sitten synnytys , järjetöntä.
Huoli siitä jos tissit ei kasva :D
Jos joku nyt luulee ni mulla ei oo mitää miehiä vastaan, aattelin vaan tuoda nyt tämmösen aiheen esille :D:D
Ps. Sanokaa jos missasin jotain mitä naiset joutuu kestään ;D
Tätä ei tietenkää kaikki tee mutta se kaikki pynttäytyminen miesten eteen jne. Ei oo miehillä
yhtä vaikeeta:D
Ekaa kertaa ku rupee paneen ni tuskin se miestä sattuu niin paljo ku naista? Täähä ei tietenkää koske
kaikkia , joillaki sattuu vitu enemmä joillaki taas ei mut silti :D
Tätäkään ei ehkä kaikki käy läpi mutta 9kk kantaa lasta sisällään sitten synnytys , järjetöntä.
Huoli siitä jos tissit ei kasva :D
Jos joku nyt luulee ni mulla ei oo mitää miehiä vastaan, aattelin vaan tuoda nyt tämmösen aiheen esille :D:D
Ps. Sanokaa jos missasin jotain mitä naiset joutuu kestään ;D
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ja te naiset saatte aina kumppanin kun vain itse haluatte, me miehet emme läheskään aina.
Ovat miehetkiin huolissaan hepin koosta.
Suurin osa väkivallan uhreista on miehiä.
Suurin osa itsemurhan tehneistä on miehiä.
Suurin osa syrjäytyneistä on miehiä.
Suurin osa asunnottomista on miehiä.
Suomen köyhin kansanosa koostuu suurimmaksi osaksi miehistä. (toki myös rikkain :P)
Mies on parisuhdemarkkinoilla aina naista heikommassa asemassa, ts. naiselle löytyy käytännössä aina vähintään seksiseuraa. Kokematon mies, varsinkin iän karttuessa, ei yleensä naista kiinnosta (Tätä puoltaa useat tutkimukset, joiden mukaan nainen kiinnostuu helpommin varattuihin ja etenkin naimisissa oleviin miehiin (mies on muiden naisten toimesta jo todettu kelvolliseksi kumppaniksi)) Naisen kokemattomuus on miehelle usein jopa plussaa.
Miehen asema isänä on heikompi kuin naisen äitinä, ts. oikeusjärjestelmä suosii naisia esim. avioerotilanteissa
Mies tarvitsee naisen hankkiakseen biologisen lapsen. Nainen voi käyttää keinohedelmöitystä.
Miehet pakotetaan sodan syttyessä sotaan tappamaan ja kuolemaan.
Vaikka sotaa ei syttyisikään ovat miehet kuitenkin asevelvollisia -> armeija, sivari tai vankila. Jos menet vankilaan tai sivariin, olet vastuunpakoilija, eivätkä naiset useimmiten pidä siitä. Jos menet armeijaan, joudut melkein lopun ikääsi ramppaamaan kertausharjoituksissa.
Asevelvollisuuden takia miehet etenevät opinnoisaan keskimäärin naisia hitaammin ja työllistyvät myöhemmin.
Syöpäseulontoja ei järjestetä miehille.
Miehen pitää kestää kaikki vastoinkäymiset kuin mies.
Mikä pahinta, miehet joutuvat jatkuvasti kestämään naisten taukoamatonta nalkutusta. :S
Tässä on paljon asiaa!
Väkivallasta vielä sen verran että jos nainen lyö miestä vaikka kotona niin sitä ei uskota läheskään yhtä helposti kuin jos mies lyö naista.
Ja ulkonäöllisistä seikoista sen verran että monesti se taitaa yhtä paljon naisille merkitä kuin miehillekin. Miesten pitäisi vähän väliä rampata salilla ja pitää huolta aina kehostaan (pitää olla lihasta) että miellyttäisi naista.
Vaan tommosist mitä naine joutuu kestää, äh, vitut , miks teinkää tämmösen aiheen. Im outta here.
Catch ya later. :D
*KIPUJA mitä nainen joutuu kestään.
Vittu iha sama, unohtakaa:D
No kyllä naisilla vaikeempaa on. Ette te miehet vaan ny käsitä, mut totta se vaan on !!
Ja kukaan ei saa lyödä ketään, ei nainen miestä eikä mies naista. Mutta ehkä pahempana asiana pidetään jos mies lyö naista, koska miehellä on enemmän voimia ja se voi käyttää siihen kaikki voimansa, kun taas nainen ei pärjäisi kamalan hyvin miehelle.
Ja mitä ongelmia teillä on murrosiässä, ei yhtä paljon kun tytöillä, mutta kyllä te pojatkin joudutte kestämään paljon..
Miesten ongelmista on täällä pidempi lista kuin naisten ongelmista? Kerro toki lisää. Ja mitä, naisiako pitäisi pitää jotenkin jalustalla ja palvoa koska on muka vaikeampaa? Ja miten tiedän että naisilla on oikeasti vaikeampaa, oletko ollut joskus mies?
Ja jotkin naiset ovat fyysisesti vahvempia kuin jotkin miehet (tietenkin yleensä miehen ruumiinrakenne on sellainen että miehillä on yleensä enemmän voimaa mutta silti) joten ihan samalla tavalla se väkivalta voi kohdistua mieheen. Ja kuten sanottiinkin jo ylempänä niin miehet on useammin sen pahoinpitelyt kohteena. Ja monesti sitä ei silti uskota että nainen voi lyödä miestä, aina se on miehen vika. Vasta luin aiheeseen liittyvän jutun täältä Suomi24:stä, jotain miestä oli vaimo hakannut jouluna eikä sitäkään aluksi meinattu uskoa. Ja syytettiin ilmeisesti miestä siitä että sillä vaimolla on mustelmia käsissä vaikka ne oli tullut siitä kun se itse oli lyönyt. Ja myöhemmin sossun täditkin oli kai olleet sellaisia että kaikki olisi ollut miehen vika. Kun eihän naiset mitään pahaa voi ikinä tehdä kun ne on niin heikkoja.
Ja pojillahan on vaikka mitä ongelmia murrosiässä etenkin sosiaalisella puolella. Varmasti lähes kaikkia poikia huolettaa jossain vaiheessa että onko penis tarpeeksi iso ja että kasvaako se vielä. Pelottaa onko se tarpeeksi ja pelottaa mitä muut siitä sanovat. Samoin pelottaa jos ei ole tiettyyn ikään mennessä alapäässä karvoja, kiusaako ihmiset. Ja sitten kun niitä kasvaa niin pelottaa taas että kiusataanko kun niitä on. Samoin äänenmurros, siitäkös pilkka syntyy kun jollakin ääni kiekaisee. Aina pitää esittää kovaa poikaa että saa hyväksyntää eikä joudu kiusatuksi tai syrjityksi. Ja sitten tuleekin tytöt valittamaan miten kaikki on aivottomia koviksia ja joutuu vielä siitäkin vittuuntumaan jos ei pohjimmiltaan ole sellainen :D
Kaikkea tätä ei kannata ottaa ihan tosissaan tai vetää hernettä nenään, tää nyt on tällainen provo. Ärsyttää vaan kun monet ihmiset yleistää ilman parempaa tietoa tai laukoo absoluuttisia "totuuksia" jotka eivät aina edes pidä paikkaansa.
Aamen.
Jaaha, no naiset joutuu/joutuivat kestämään
-sodissa myös, sillä piti huolehtia kodista, ja olivat lottina, joka oli raskasta
-nykyäänkin tekevät oikeastaan kaikki kotityöt, kuten astiat, imurointi ja muut.(ne on rankkoja hommia)
-joissakin maissa/uskonnoissa naiset ovat vieläkin miesten ''orjina''
-tasa-arvolaki ei ole ollut montaakymmentä vuottaa ollut vielä käytössä
MUTTA onneksi Minna Canth oli olemassa, RIP
Lisääkin juttuja on!!!
:DD
Jos verrataan lottana olemista sotimiseen niin ne ovat kaksi eri asiaa. Monet naiset tekevät kotityöt, samalla kun miehet paiskoo 10 tuntia töitä päivässä. Äläkä rupea itkemään tasa-arvosta vitun feministi!
HAH, salli minun nauraa.! Vaikket sitä sallisi, niin nauran silti!!!! HAH
Naisten oikeudet RULEZZ♥
Ette miehet paljoo vittuilisi jos tietäisitte mitä kipuja olen joutunut kestämään joka kuukausi viimeisen kuuden vuoden aikana.. ja yli 30 vuotta jäljellä. Mutta ette voi tietää..
oivoi....tästä asiasta voi olla monta mieltä...loputon väittely...kumpi on raskaampaa..olla nainen vai mies??esimerkiksi siitä että naiset hoitavat kaikki kotityöt ja hoitavat lapsia ynms.mutta älkää unohtako että miehet käyvät töissä ja ahertavat myös.. lukuun ottamatta joitain,,,...,,...
Nainen ei voi tietää millaista on olla mies eikä mies voi tietää minkälaista on olla nainen...
Tuosta synnytyksestä sen verran, että kenenkään ei ole pakko tehdä niitä pentuja, ja monella se ei jää siihen yhteen. Jos ne synnytyskivut olisivat niin saatanan hirveitä, kuin mitä naiset antavat ymmärtää, niin kukaan ei tekisi sitä ensimmäistä pentua enempää. Todellista tuskaa ei halua kokea, mutta jotkut ovat revitelleet pilluaan kokonaisen katraan verran omasta halustaan ja puhuvat sitten niin hirveistä kivuista että. Ampukaa muijat itseänne jalkaan ja kysykää itseltänne, että haluatteko ottaa uusiksi.
VANHANEN VAIN NAUROI