tai oikeastaan aika paljonkin.
Ärsyttää
vähän
13444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niinhän se aina välillä tekee.
miksi tehdä tänne tämmöisiä turhia aloituksia, kun viesti ei kerro muuta kuin, että sinua ärsyttää?!
Tämä on keskustelupalsta, jossa keskustellaan J/T -asioista, mutta miten ajattelit, että sinun aloituksestasi saa keskustelua aikaiseksi? Pitäisikö nyt kaikkien muiden kirjoittajien vastata sinulle ja kysyä, että mikä ärsyttää?! Jos ei osaa kirjoittaa kuin yhden lauseen mitäänsanomattomia aloituksia, niin kannattaisiko sekin jättää tekemättä?
on antaa novellin pituinen vastaus, jossa todetaan, että aloitus on turha? Kuraa on sotkea toisten ketjuja ja levittää oksennusta pitkin palstoja, suotakoon minulle siis ketään loukkaamaton lauseen mittainen tunteenpurku.
No minä kun olen tällä hetkellä lauhkea kuin lammas niin minun puolestani tänne voi kirjoitta vaikka PÖÖ. Ei haittaa. Ok, ehkä vähän velmuttaa mutta ei piruillen.
PÖÖ.
Yksinkertaisesti siksi, että tämä on keskustelupalsta eikä mikään Chatti! Sanoin, että aloitus on turha, ja myös perustelin vastaukseni ettei kenellekään jäisi sellainen mielikuva, että kritisoin vain ilkeyttäni. Tämä on yleinen keskustelupalsta, ja täällä on oikeus kaikilla esittää mielipiteensä kunhan vaan käyttäytyy asiallisesti eikä loukkaa toisia kirjoittajia. Jos ei kestä asiallista kritiikkiä niin tämä palsta ei ehkä ole silloin oikea!
:D
Ei minulla ole mitään sinun kritiikkiäsi vastaan. Läksin vaan puolustautumaan siltä. Laiskuuttani kirjoitin aloituksen. Sen sijaan, että lähtisin happihyppelylle tai soittaisin läheiselle ja tiuskisin. Siinä onkin sulle oikeasti työnsarkaa, kun yrität saada nuo ilkeilijät ja surulliset tapaukset ruotuun.
se ärsyttää, olen itse odottavalla mielellä, mitä mahd. tulee!?
elämä se ärsyttää :)
mahdollisuudet vai mahdottomuus???
Elämä on täynnä mahdollisuuksia, itse olen mahdoton. Toivottavasti viisikymppisenä ajattelen toisin.
sen tajuais, mulle kävi, etten tajunnut. Aina voi kehittyä, sanotaanhan ettei ole toivottomia tapauksia, jokainen on tärkeä, jos viisastuu, voi vaikka suurmieheksi (tai -naiseksi) tulla, älä menetä toivoasi. Keksi mielenkiintosi!