Aurata peltotien pätkää jonka kaupunki on tehnyt tulevia uusia taloja varten.Näillä näkymin niitä ei tule moneen vuoteen! Muualle tulee pitkin metsän "reunoja".Ei muuten mutta kun jalkakäytävät ja tiet aurataan todellaa huonosti! Ja tämä peltotie niin että maa näkyy !! Ja sitten kaupungilla kulkee raja meidän portin takaa,on "kepitetty",aluksi sitä ei aurattu/nyt käy joku.Mutta kyllä siitä sai taistella,että se kuuluu aurata eikä peltotie! Ja sitten aurattiin metsätietä joka menee vanhalle 1:tielle!! Mitä ihmeen varten ? Mitähän ne siellä teknisessä toimistossa ajattelee? Ei kukaan käy katsomassa tontinpaikkaa talvella,kun ei lumelta edes näe mitään minkälainen "maa" lumen alla on.Asiasta on keskusteltu ao, henkilön kanssa = - .Vaikka ei kai sillä väliä,kaupunki siinä tuhlaa rahoja.Bensaa/aikaa kuluu ja kun noita teitä olisi niin paljon aurattavaksi.Auratkaa nyt niitä teitä joita käytetään!!!!
Onko järkeä ?
Tiet.21
5390
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
usko, ennekuin kerrot teiden paikat ja nimet, että voidaan kaikki käydä ihmettelemässä. Ja jos ei ole vielä nimiä, tarkat koordinaatit.
Eli on tyhmää kirjoitella ilman todisteita!
Harmaa mersumies silmälaseineen - niinkö tuo kuvaus meni?
pysty hahmottamaan ko teitä, vaikka olenkin paimiolainen.
Etkö voisi kertoa teiden nimiä? Keitä se vahingoittaisi? Kerro edes se.
Ihme tyyppejä täällä' kirjoittelemassa.......
Ihmetyyppi ,niin sinä se vasta ihmetyyppi olet!! Paimiolainen ?? Jokainen paimiolainen tietää mistä menee vanha 1:tie !!! Miksi niin tarkkaan pitäisi tietää ? Koska osa kaupungin rajasta menee meidän portin takaa,enkä halua "uteliaita" kyttään omalle pihalle!!!
luulisi keppejä saavan rahallakin. On tyhmää, että tienhoitokuluja joudutaan nostamaan yhden mersumiehen takia.