Oletteko

koskaan harkinneet itsemurhaa ja mikä lopulta "pelasti" teidät?
2177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ainaki pelasti se, että en halunnu antaa sille yhelle sellasta riemun tunnetta, että se pääsi lopullisesti musta eroon. Eli aivan piruuttani ajattelin jäädä elohon

Äänestä

Terveet elämäntavat pelastaa. Liikkuminen ja monipuolinen ravinto, sekä läheiset sukulaiset. Jos näkee nurkan taa ja pystyy senkin jälkeen ajattelemaan positiivisesti niin ettei revi hepuleita, on vahvoilla. Se vaatii voimaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


surullinen. kirjoitti:

koskaan harkinneet itsemurhaa ja mikä lopulta "pelasti" teidät?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu