Palautin mokkulan; Dna laskuttaa.

Kärtsä76

Elikkä minulla oli kokeilussa mokkula jonka palautin 14vrk.sisällä. Jonkin ajan kuluttua siitä alkoi kuitenkin tulemaan laskuja. Lopulta päästyäni asiakaspalveluun sieltä väitetään ettei mokkula olekaan palautunut heille takaisin. Postin kuittia en löydä enää mistään. Eipä ole aiemmin "kadonnut" mitään, mutta tässä tapauksessa taidan olla aika heikoilla kun kuittia en ole säilyttänyt. Nyt ovat sitten vailla 24kk maksuja, mutta kyllä harmittaa jos joudun maksamaan tyhjästä. Onko ehdotuksia mihin voisin vedota ja jos jollain sattuisi olemaan samankaltaisia kokemuksia?

3

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • untokuurna

      Et mihinkään, ellei sinulla ole esittää sitä postin kuittia.

    • kaikki..

      voisi väittää palauttaneensa ja pitää mokkulan itse jos ei kuittia tarvittaisi.

    • AK

      Kai muistat päivän jolloin toimitit tuotteen postiin? Mene siis postiin ja pyydä niiltä kuittikopio. Posti kirjaa kyllä lähetykset ylös ja tiedot on sieltä saatavissa varsin helposti. Pyydät kuittikopion ja ilmoitat sitten dna:lle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      183
      7204
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      122
      3248
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      111
      1924
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      49
      1825
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      60
      1817
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1799
    7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      77
      1753
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      4
      1665
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      16
      1551
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      69
      1363
    Aihe