Kasvonpiirteistä.

Luin jutun jossa kerrottiin skitsofreenikolle ominaisista kasvonpiirteistä; onko kellään tietoa asiasta?
3200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

APD:n oireet

APD:n oireisiin kuuluvat:

* Kykenemättömyys toimia sosiaalisten normien tai lakien mukaisesti
* Petollisuus, joka ilmenee jatkuvana valehteluna tai muiden huijaamisena oman hyödyn tai nautinnon vuoksi
* Vastuuttomuus, impulsiivisuus tai kykenemättömyys suunnitella elämää eteenpäin
* Ärtyneisyys ja aggressiivisuus, joka esiintyy väkivaltaisuutena
* Piittaamattomuus omasta tai muiden turvallisuudesta
* Katumuksen puute, joka esiintyy piittaamattomuutena tai kykenemättömyytenä ymmärtää loukanneensa tai kohdelleensa väärin muita tai varastaneensa heiltä
* Muiden ihmisten hyväksikäyttö

Äänestä
  • vaikka oli koira ihminen, ensimmäinen koira oli terrieri.suomessa muistan auvervaaran taisi asua turussa??? jossakin siellä päin ,naisten naurattajan joka hirtti itsensä vankilatuomion pelossa.

    Äänestä

kansanedustajaksi pyrkiminen, toinen sairauden vaihe on kansanedustaja. Kolmas onkin sitten se sairain vaihe eli, hallituksessa istuminen. Mutta poikkeuksiakin löytyy vielä kansanedustajista, mutta ovat harvassa. Joukko psykopatia onkin sitten se, eduskunnan täys istunto.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


**_** kirjoitti:

Luin jutun jossa kerrottiin skitsofreenikolle ominaisista kasvonpiirteistä; onko kellään tietoa asiasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu