Jelppiä

Olen harkinnut ostaa Wanhan skoda felician 1.3/1.6 ihan pelkäksi nurkka ja kauppa kassiksi.
Nyt hieman hämmentää tämä moottori homma. Eli mikä näistä 1.3 komeista on wv koneella ja mikä ei.?
Tekeekö sillä skodan "omalla" 1.3 koneella mitään?
14310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

siinä koslassa olisi vw:n konekin, niin ei sillä paskalla silti tee mitään.
Muutama satku lisää niin saat ihan oikean ton ikäsen AUTON jolla kehtaa jopa liikkua leimautumatta typerykseksi ja kommariksi.

Äänestä
  • Karkasitko tänne kesken iltapisun ja hampujen harjauksen? Otapa halinalle mukaasi ja mene tutimaan. Bai bai.

    Äänestä

  • Ei jumalaut mitä sekopäitä täällä suoli24 palstoilla AINA liikkuu. Ei hitto sen kerran kun tulee tänne uteliaisuudesta kurkkimaan niin nää apinat on täällä sekoilemassa. Ihan hullua porukkaa. Vituttaako joku vai mikäs se noin hiertää?

    Äänestä

ehdottomasti DSG-automaatilla. Yliveto!

Äänestä
  • Kaikkihan tietävät ettei Feliciaan mitään automaattia saa. Ei mene huonona vitsinäkään, onkohan kirjoittajan ikä siinä kymmenen vuoden paikkeilla?

    Äänestä

  • Pas-sipo-liisi kirjoitti:

    Kaikkihan tietävät ettei Feliciaan mitään automaattia saa. Ei mene huonona vitsinäkään, onkohan kirjoittajan ikä siinä kymmenen vuoden paikkeilla?

    loistopeli se DSG-7 automaatti!

    Äänestä

  • tosi hyvin vm. 1971

    Äänestä

  • pelittää kirjoitti:

    tosi hyvin vm. 1971

    aikoinaan ST-ajoissa oli estepeli Skoda 1000MB 70-luvun alkupuolella. DSG:tä ei tainnut olla.

    Äänestä

  • tonninen kirjoitti:

    aikoinaan ST-ajoissa oli estepeli Skoda 1000MB 70-luvun alkupuolella. DSG:tä ei tainnut olla.

    Laatikko on loppuunajetusta super b:stä johon oli juuri vaihettu uus ennenkö kone lasahti.
    Omistaja on ny hourulassa ja laatikko mun MB-tonnissa passas heittämällä.

    Äänestä

  • kootamiäs kirjoitti:

    Laatikko on loppuunajetusta super b:stä johon oli juuri vaihettu uus ennenkö kone lasahti.
    Omistaja on ny hourulassa ja laatikko mun MB-tonnissa passas heittämällä.

    ja niin poispäin

    Äänestä

Tiesikö kukaan vastausta. ap.

Äänestä

kaiken maailman keskenkasvuiset sammakon nutipäät kirjoittelee tänne paskaa eikä asiallisiin kysymyksiin saa vastausta.

Nuo 1.3 on kaikki Skodan tekemiä Wikipedian mukaan, itsellä ei ole tietoa niiden kestävyydestä, 1.6-litrainen 55kW on sittenjo konsernin moottori.

Äänestä

mutta kanattaa harkita jos olisi vähän enemmän rahaa niin voisi ostaa paremman esim toyta corolan olis kumminkin parempi. tai sitten ostais samala rahala vanhemman niin ei kumminkaan olisi huonompi

Äänestä
  • Otit sitten jahnukainen vuoden vanhan keskustelun uudestaan esiin ja lisäsit siihen oman peukalonjälkesi, eli loistavia kirjoitusvirheitä jälkipolvien ihailtavaksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


??mikä mootori kirjoitti:

Olen harkinnut ostaa Wanhan skoda felician 1.3/1.6 ihan pelkäksi nurkka ja kauppa kassiksi.
Nyt hieman hämmentää tämä moottori homma. Eli mikä näistä 1.3 komeista on wv koneella ja mikä ei.?
Tekeekö sillä skodan "omalla" 1.3 koneella mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu