jokin photoshop ohjelma?

muokkaaja

mistä saisi ladattua, ILMAISEKSI photoshop ohjelman? mieluiten kiitettävän hyvä ja suomenkielinen.

6

1186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muokkaajalla vaatimukset. Suomenkielinen Photoshop maksaa muistinvaraisesti sanottuna tonnin luokkaa. :D

      On se kyllä kiitettävän hyvä, kuten hinnasta voi päätellä.:)

      Jos nyt vielä kuvittelet että tonnin ohjelman voi tuosta vaan ladata laillisesti ilmaiseksi, ehdotan vakavahenkistä keskustelua psykiatrin kanssa.

    • ......
    • 1stMacFinn

      Sulle takuulla riittää Photoshop Elements, vanhakin versio. Niitä saa parilla kympillä eikä uusinkaan maksane kuin jotain alta satasen.

      • Photoshop Elements on kiva tilapäisratkaisu kun käyttää piirtoalustaa ja sellainen tulee usein sellaisen mukana. Muuten ei ole järkeä kun GIMP:ssä on vastaavat ominaisuudet kuin Photoshopin täysversiossa eikä maksa mitään. Tosin painottuvat hieman eri juttuihin mutta noita riisuttuja versioita.


      • skannaaja..
        M-Kar kirjoitti:

        Photoshop Elements on kiva tilapäisratkaisu kun käyttää piirtoalustaa ja sellainen tulee usein sellaisen mukana. Muuten ei ole järkeä kun GIMP:ssä on vastaavat ominaisuudet kuin Photoshopin täysversiossa eikä maksa mitään. Tosin painottuvat hieman eri juttuihin mutta noita riisuttuja versioita.

        Elementsin saa usein kameran tai skannerin ym.. kylkiäisenä. Kyseleppä kavereilta josko lainaisivat levyä sulle. Ohjelman voi ladata useammalekin koneelle ja ihan ilmaiseksi.


    • käsittelijä

      Jaa-a. Toimenpiteesi ei ole laillinen. Suomenkielisinä tuskin löydät photoshoppia. Mutta joku torrenttien latausohjelma koneelle, kuten bitcomet tai utorrent. Sitten torrent-sivuilla hakukoneeseen kirjoittelet: photoshop.

      TAI

      Googlaa portable photoshop cs3, ja lataa. "Ilmainen" ja toimii, mutta vie enemmän konetehoja, kuin aito photari, ja voi joskus olla epävakaa. Kaikki toiminnot on alusta loppuun.

      Gimpiäkin voit harkita. Ilmaiseksi todella hyvä jne, mutta ulkoasultaan ja käyttöliittymältä hyvin erilainen verrattuna tyypillisiin kuvankäsittelyohjelmiin, eli käytön opettelu voi viedä aikaa. Siinä on todella paljon ominaisuuksia ja suomenkieliseksikin saatavilla, mutta esim. vektorigrafiikan suhteen gimpissä on köyhät työkalut, ja jotkut hyvin oleelliset ominaisuudet, kuten tason lukitseminen puuttuu kokonaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      194
      6779
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      1996
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1658
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1198
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      46
      1061
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      1027
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      957
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      924
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      899
    Aihe