mutta Toyota on edelleenkin maailman suurin autonvalmistaja ja lukemattomien autojen laatutilastojen ja tutkimusten voittaja ja sille ei kukaan mahda mitään vaikka kuinka jauhaisitte kakkaa täällä. Esim. mikään muu autonvalmistaja ei ole koskaan voittanut niin paljon autojen laatututkimuksia kuin juuri Toyota.
Koirat haukkkuu ja karavaani kulkee ja Toyotan omistajat eikun nauttiin valtavan kateuden luomasta huomiosta. Ostan aina Toyotan ihan uhallani koska se on niin kadehtittu ja haukuttu automerkki. Haukkukaan lisää niin oikein nautin...eheheh.
Koirat haukkkuu ja karavaani kulkee ja Toyotan omistajat eikun nauttiin valtavan kateuden luomasta huomiosta. Ostan aina Toyotan ihan uhallani koska se on niin kadehtittu ja haukuttu automerkki. Haukkukaan lisää niin oikein nautin...eheheh.
Vastaukset 9
Vanhimmat
http://koti.mbnet.fi/rvaa/r/rutinoff/Toyota-kerhon jasenhakemus.pdf
sulle.
http://www.youtube.com/watch?v=7aQQBhoTmyw
koska se kertoo vain siitä miten kateellisia tojolle ollaan. Nautin täysin siemauksin tojon saamasta huomiosta.
nostaako se jotenkin arvoasi tai omanarvontuntoasi kun näitä Tojota mainoksia liikkeelle laitat. Vai oletko Tojo kauppias jolla ei ole asiakkaita? Noita tilastoja löytyy sellasiakin joissa Tojoa ei kympin sakista, mutta se siitä ei nuo rimpulat kiinnosta muitakuin autoista ymmärtämätömiä duunareita.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=20110154429
http://www.kauppalehti.fi/5/i/porssi/omaraha/uutiset.jsp?oid=20110154239
Factsetin kokoamien konsensusennusteiden mukaan Honda Motor Co. kasvatti myyntiään viime vuonna peräti 30 prosenttia, Hyundai Motor Co.26 prosenttia, Toyota Motor Corp. 24 prosenttia ja mersujen valmistaja Daimler 23 prosenttia. BMW tulee viitossijalle.
Aja sä vaan riisikupilla jos sillä nyt ajaa voi? työntään taidat jiutua. Itelläni on Chewrolet corvette 2009v enkä ihan heti tojoon vaihtais. Mulla auto sulla tojota niinhän se menee. Minä ajan corvetella sinä kuljet bussilla. Hyvä että joku edes vannoo jätteen nimeen.
eikä tuu sulle Corwettee kun et edes tiedä miten se kirjoitetaan. Eikä yksikään uudehkon Corveten omistaja alentuisi tänne kehuskelemaan autolaa, se tehdään ihan muulla tavalla.
juu kyllä, köyhänkin duunarin mahdollisuus autoiluun. Kalliimmat ja paremmat autot eivät koskaan tule olemaan myydyimpiä, miksiköhän.
Automaailman suurinta paskaa, laatu tai luotettavuuskaan ei ole kummoista..
Toyota on kaikkien autovertailuiden ainainen peränpitäjä, eli säälittävä paskakippo...
http://yle.fi/uutiset/tiede_ja_tekniikka/2011/01/adac_mercedes_jalleen_automerkkivertailun_paras_2268558.html?origin=rss