siinähän se tulikin eli onko kellään/jollain/jollakulla tietoa mittavakoti talojen toimituskuluista? myyjän kanssa sovittuna tapaaminen mut kiinostais nyt kuitenkin ne toimituskulut jo etukäteen tietää kun niitä ei kyseisen firman sivuilla lue.
mittavakoti toimituskulut?
nanananana
3398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Varmaankin 1000-5000 € riippuen toimituspaikasta??? Myyjältähän se selviää yhdellä kysymyksellä. Tehdashan sijaitsee Torniossa.
...epämääräisiä kysymyksiä! Kuten edellä oleva vastasikin - hinta riippuu siitä minnepäin Suomea talopaketti toimitetaan. Luulisi tuon nyt tyhmempikin tajuavan, ettei tuohon yksiselitteistä vastausta löydy. Kannatta muuten kysyä myyjältä, että saako talopaketin hakea peräkärryllä muutamassa erässä, tollo!
Epäkohteliasta "tollotella".
Eiköhän noi toimituskulut ole tuhannesta eurosta muutamaan tuhanteen euroon. Koostuu lähinnä rahdista. Eipä se nyt varmaan maailmaa kaada jos on rakentamassa taloa. =)