Huomaan että olet kuin viini, paranet ja tulet kauniimmaksi päivä päivältä. Joskus tulee mukava olo kun näen hymysi - joskus päivä on pilalla koska muistan jälleen kerran etten koskaan saa sinua, enkä tiedä oliko minulla koskaan mahdollisuuttakaan, vaikka kaksi ja puoli vuotta sinua mietin ja etten saanut tutustuttua sinuun paremmin.. Kaikki naiset joihin ihastun, muistuttavat vain sinusta, heissä on ikäänkuin pala sinua..
Ainut mikä sai minut unohtamaan sinut, oli armeija. Tärkeintä oli selvitä päivä loppuun, eikä tällaisia asioita kerennyt ajattelemaan. Nyt olet taas palannut ajatuksiini.
Se on niin piinaavaa.
Ja silti tuntuu että jokin sisälläni rakastaa sinua edelleen...
Kun on hyvä päivä, katson kuvaasi.
1
629
Vastaukset
- yksi tähti muiden jo
tiedän nuo tuntemukset. Välillä on päiviä, jolloin vain elän elämääni ja nautin. Ikään kuin porskutan mukavasti eteen päin. Sitten on aikoja, jolloin jään ikävästi jumittaan. Suren entistä. Ja sitä ettei voitu koskaan sitten hänen kanssaan puhua asioita halki.
Mulla on toisinaan todella paha omatunto siitä, että ajattelen häntä, koska olen nyt toisen kanssa. Ja hän on hyvä mulle. Ja olen rakastunut häneen. Välillä vain tuntemukset tulevat niin voimakkaana ja vie vähäksi aikaa mukanaan.
Sitä on ollut vaikea ymmärtää siis sitä että tavallaan enemmänkin rakastuin kuin ihastuin häneen, vaikka ei me ehditty koskaan todella tustumaan. Mä yritin silloin kertoa hänelle omalla tavallani, että tykästyin häneen niin kuin en olisi koskaan ennen kehenkään ihastunut. En osannut enää hallita tunteitani ja tavallaan ne karkas mun käsistä. Kaiken lisäksi en vain pystynyt luottamaan häneen kun aikaa oli kulunut niin vähän. Kuitenkin pelkäsin myös, että satutan häntä, joten oli vain parempi, että meidän suunta muuttui.
Kiinnitin huomioni viestiisi, koska siinä oli samankaltaista, mitä itse olen käynnyt läpi. Samalla ymmärrän, että en ole outo, koska jossain on muitakin ihmisiä, jotka ajattelevat samalla tavalla kuin minä ajattelen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275504
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333603Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533522Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263407Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1242996Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322727Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint222413Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1202390- 442230
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205