Missähän päin pohjois/keski Espanjaa sisämaassa olisi semmoinen tylsä, hiljainen paikka jossa olisi jonkin sortin hotelli muttei minkäänlaisia järjestettyjä turistitoimintoja, ja mahdollisimman vähän rikastettua kulttuuria että voisi pitää lompakkoa rauhassa takataskussa?
Pitäisi löytää joku paikka missä voisi käydä viikonloput sulamassa ilman tallustelua ja pällistelyä kummempaa tekemistä.
Naisiin en ole menossa, joutuu joka toinen reissu etsimään uuden paikan jos harrastaa semmosia ja haluaa olla vapaammin lomalla.
Wanted: Tylsä Loma
8+16=?
2
407
Vastaukset
- talvikohteita paljon
ainakin espanjalaisittain. Mikä tahansa pikkukaupunki Sevillan tai Córdoban ympäristössä sopii tuohon kuvaukseesi, mutta tuo "sulaminen" varsinkin ilta-yöaikaan on sitten toinen juttu, lämpötila saattaa pudota alle 10 astetta. Mikäli rannikko kiinnostaa, Málagan itäpuoli, Cádizin alue jne ovat myös rauhallista aluetta - mutta ei manner-Espanjan turistialueillakaan talvisaikaan ruuhkaa ole ja hotellit ovat todella edullisia.
Onnea matkaan! - 3+18
ei ole pohjoisessa eikä edes sisämaassa mutta muuten ok, lento Faro tai Sevilla. Googlaa lisää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3673160Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3101508En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991295Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481145
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33847