onko kellään vinkkiä koiran happovaivoihin? Eläinlääkärille on tilattu aika, mutta sinne pääsee vasta kahden viikon kuluttua! Koira ei oksentele, vaan röyhtäilee ja ruokaa tuntuu tulevan takaisin suuhun. Lisäksi se juo normaalia enemmän ja maiskuttelee koko ajan. Ruoka maistuu tosi hyvin ja ulostekin on normaalia. Maha on kipeä, koska se pitää takapuoltaan ylhäällä eli on tavallaan leikkiinkutsu asennossa.
Ruokavaliona on barf.
kiitos jo etukäteen!
Ruokavaliona on barf.
kiitos jo etukäteen!
Vastaukset 4
Vanhimmat
ASIANTUNTIJALTA!
Missä korvessa mahdat asua, jos pitää odotuttaa 2 vk:a? Soita toiselle ell:lle ja aja kauemmas, kohta sinulla ei ehkä ole enää koiraa.
Meillä koiraa närästää välillä, kun saa kotiruuan jämiä. Ja oireet kuullostaa muuten ihan samalta paitsi meidän koiralla ei kyllä ole maha kipeä. En muista sen närästyslääkkeen nimeä nyt, mutta joku nestemäinen se on, mitä saa antaa koiralle. Kysy apteekkarilta, mikä närästyslääke sopii koiralle. Meillä ainakin auttaa!
Mitä kasvissose sisältää, kaalit yms. "hapokkaat" kasvikset pois, myös valkosipuli saattaa aiheuttaa joillekin närästystä. Tee esim. pelkästä jäävuorisalaatista sose ja kokeile jos se auttaisi.
Syökö luut oikein, millaista uloste on?
Et kai enää odotuta koiraparkaa, mikä sen tilanne on nyt?